نان زنبور عسل چگونه تهیه می شود؟ روش درست کردن نان زنبور عسل

نان زنبور عسل چگونه تهیه می شود؟ روش درست کردن نان زنبور عسل
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/09

در مطلب نان زنبور چیست؟ نان گرده زنبور چیست؟ کاربرد و مصارف نان زنبور عسل درخصوص نان زنبور عسل و اینکه نان زنبور عسل چیست و زنبور عسل چگونه آن را درست می کند توضیح داده شد. در این نوشته توضیح داده می شود که چگونه زنبورداران نان زنبور عسل را درست می کنند.

برای تهیه نان زنبور عسل، 300 گرم از نان زنبور عسل را از شان(کندوهای مصنوعی) زنبور عسل استخراج کرده، در یک لیتر آب می جوشانیم و صبر می کنیم تا سرد شود. سپس این مقدار را به 20 کیلوگرم گرده اضافه می کنند که بصورت خمیر خیلی سفت که دانه های گرده داخل آن نمایان است، در می آید. در ضمن درست کردن این خمیر به آن نیم کیلو عسل می افزایند و این خمیر را تا جای ممکن هم می زنیم تا خوب ورز داده شود. سپس آن را داخل ظرفی قرار می دهیم تا فشار هوای بین ذرات خمیر خارج شود و کاملا فشرده گردد، سپس بسته به حجم ظرفی که درون آن خمیر نان زنبور را ریختیم نیم تا یک کیلو دیگر عسل اضافه می کنیم و درب ظرف را می بندیم. بعد از حدود یک ماه نان زنبور عسل که به آن نان گرده زنبور عسل نیز می گویند، آماده است – البته اگر بیشتر از یک ماه بماند، بهتر است و نان زنبور عسل بهتر شکل می گیرد.

یادآور می شوم روش فوق الذکر در واقع یک روش استحصال یا تولید دستی و مصنوعی نان زنبور عسل است که در حجم زیاد نان زنبور عسل تولید و آماده می گردد. اما اصل نان زنبور عسل همانطور که در مقاله فوق توضیح داده شد، توسط خود زنبورهای عسل و در کندو ها تولید و مصرف می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 344
تعداد کل آرا: 3649
تعداد کل بازدیدها: 1292491

نظرات کاربران

*