میگرن چیست | چگونه می توان میگرن را درمان کرد

میگرن چیست | چگونه می توان میگرن را درمان کرد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/22

امروزه در اثر مشکلات زندگی و نحوه زندگی بسیاری از مردم دچار سردردهای میگرنی می شوند. سردردهای میگرنی بسیار اذیت کننده و می توان گفت که تحمل این سردردها بسیار سخت می باشد. از این رو، بسیاری از مردم به مراجعه به دکتر سعنی در درمان میگرن می کنند، اما به روش های طبیعی و خانگی هم می توان میگرن را درمان کرد.

بیماری میگرن (Migraine) یعنی درد در یک ناحیه از سر می باشد. در این موقع انسان ها خودشان را بی حال، خسته حس می کنند و این احساس را دارند که گویا دچار ناراحتی داخلی هستند. میگرن مدت زمان زیادی طول می کشد و سپس بر طرف می شود. علل میگرن گوناگون می باشد که از جمله آنها عبارتند از: اختلال در عملکرد کبد، خراب شدن دندان ها، بیش از اندازه کار کردن و خوردن غذای بسیار چرب می باشد. در بیماران میگرنی نیاز است که رژیم غذایی خود را تنظیم کنند.

در خانه و به وسیله دمنوش های گیاهی می توان میگرن را برطرف کرد. برای از بین بردن سر دردهای ناشی از میگرن می توانید از این اصول استفاده کنید. گاهی دلیل سردردهای میگرنی نشانه بلند بودن بالشت در زمان خواب، می تواند باشد. در این موقع ستون فقرات در ناحیه گردن آسیب می بیند و در نتیحه چون به عضلات فشار وارد می شود، میگرن، اختلال در دندان، گوش، چشم به وجود می آید. با این حال به روش های زیر می توانید سردردهای میگرنی را درمان کنید:

1- به یک لیوان آب، 4 الی 12 گرم پودر گل سنبل الطیب بریزید، ده دقیقه صبر کنید و سپس بنوشید. هر روز می توانید، سه لیوان از آن بنوشید. بهتر است قبل از غذا نوشیده شود.

2- تخم برگ بو را پودر کنید و روزی به مقدار 5 گرم مخلوط با عسل میل نماید.

3- یه یک لیوان آب جوشیده، 2 الی 3 گرم کهلیک اوتی (کاکوتی) مخلوط کنید. از این مخلوط هر روز سه لیوان به صورت خنک بنوشید.

4- به یک لیوان آب به مقدار 2 الی 4 گرم رازیانه اضافه کنید و ده دقیقه صبر نماید. سپس میل کنید.

5- ماساژ دادن ناحیه ناشی از درد میگرن با روغن بابونه بسیار مفید است و سبب کاهش درد می شود.

6- به دو لیوان آب جوشیده، به مقدار یک قاشق چای خوری پودر تخم برگ بو، تخم ریحان و تخم لیمو اضافه کنید و 15 دقیقه بگذارید دم بکشد. از این مخلوط روزی 2 الی 3 لیوان به صورت ولرم نوشیده شود. افرادی که دارای بیماری قندی نیستند، به این چای گیاهی می توانند یک قاشق عسل اضاقه کنند.

 7- نوشیدن آب میوه سیب، البته برای کسانی که دارای مشکل معده هستند، توصیه نمی شود.

8- ماساژ دادن گردن و شانه ها؛

9-  گذاشتن برگ های خرفه بر روی نواحی از سر که درد می کند.

10- گذاشتن پاها در درون آب ولرم؛

11- دم کردن تخم کاسنی و نوشیدن از آن؛

12- به مقدار 25 الی 30 گرم گل لوبیا را با یک لیتر آب دم کرده و بنوشید.

13- دم کردن یک قاشق چای خوری مرزه با یک فنجان آب جوشیده و نوشیدن آن؛

14- به مقدار 5 الی 10 گرم ریحان را در یک فنجان آب جوش دم کنید و سپس بعد از غذا خوردن از آن میل نماید.

15- شیره گل زنجبیل را با روغن کنجد مخلوط کنید و بر روی محل درد بمالید.

16- شیره اسطوخودوس را با آب و یا عسل مخلوط کنید و به صورت شربت بنوشید.

17- به مقدار دو گرم از هل، میخک، دارچین و زنجبیل بردارید و آن را در یک لیتر آب جوش دم کنید. سرد که شد، به مقدار یک کیلو گرم عسل مخلوط کنید و در یخچال نگهداری نماید. هر روز 1 الی 2 قاشق غذاخوری قبل از غذا خوردن از آن استفاده نماید.

18- سالاد تمیز کننده خون: چغندر، هویج، کلم. از هر کدام 50 گرم بردارید و بعد از شستن آنها را خرد کنید و بر روی آنها نصف قاشق غذاخوری روغن تخم آفتاب گردان و یک و نیم قاشق غذاخوری عسل اضافه کنید و سپس از آن میل فرماید.

19- برای تمیز کردن رگ ها: یک عدد لیمو را با پوست از صافی رد کنید و سپس یک حبه سیر را له کرده و به آن مخلوط کنید، بر روی آن 60 میلی لیتر آب جوشیده و خنک شده بریزید. به مدت 2 الی 4 روز در دمای متوسط نگهداری کنید. سپس آن را صاف کرده و هر روز به مقدار 50 میلی لیتر به صورت ناشنا در تمام فصول سال، پاییز، زمستان، بهار و تابستان از آن میل کنید. بعد از مصرف کردن به مدت 5 الی 10 دقیقه دراز بکشید. البته برای کسانی که دارای مشکل معده و روده هستند، این مخلوط توصیه نمی شود.

معجون ها و نوشیدنی های گفته شده در بالا را لازم است، حداقل به مدت یک ماه و به صورت مستمر تهیه و استفاده شود.

همچنین یکی از دانشمندان ژاپنی توصیه کرده است، که به وسیله این حرکات ورزشی می توان میگرن را درمان کرد. حرکات ورزشی عبارتند از:

1- ستون فقرات خود را درست کنید و بسیار صاف بایستید. به هیج طرف خم نشوید.

2- سر را 10 بار به سمت راست و 10 بار به سمت چپ خم کرده و درست کنید.

3- سر را 10 بار به سمت جلو و 10 بار به سمت عقب خم کرده و درست کنید.

4- سر را ده بار به سمت راست و ده بار به سمت چپ بچرخانید.

5- سر را 10 بار به سمت راست خم کنید و تلاش کنید گوش به شانه برخورد کند. گردن را تا حد امکان دراز کنید. سر را به عقب بچرخانید و تلاش کنید به ستون فقرات برسد. عین همین حرکت را به سمت چپ انجام دهید.

این حرکات ورزشی را هر روز صبح انجام دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 80
تعداد کل آرا: 3088
تعداد کل بازدیدها: 329639

نظرات کاربران

*