میوه و سبزیجات را چگونه نگهداری کنیم | میوه و سبزیجات را چگونه بیشتر در یخچال نگه داریم

میوه و سبزیجات را چگونه نگهداری کنیم | میوه و سبزیجات را چگونه بیشتر در یخچال نگه داریم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/11

زنان خانه دار در تمامی ترفندهای خانه داری باید اطلاعاتی هر چند کم داشته باشند. همانطور که می دانید یکی از مهمترین اصول خانه داری این است که بدانیم چگونه مواد غذایی خود را اعم از سبزیجات و میوه و همچنین دیگر مواد خوراکی را نگه داری کنیم. بسیاری از خانم های خانه دار دوست دارند و علاقه مند هستند که مواد خوراکی بویژه سبزیجات را به طور کامل و طولانی در فریز و پخچال نگاه داری کنند اما از ترفندهای آن آگاه نیستند. در این مقاله برای شما مخاطبین گرامی توضیح می دهیم که چگونه می توانید میوه و سبزیجات را با استفاده از ترفندهای جدید بیشتر نگاه داری کنید.


درست است که میزان نگاه داری یک ماده خوراکی به نوع آن وابسته است اما نباید فراموش کنید که ماندگاری یک ماده خوراکی علاوه بر جنس آن به نحوه نگاه داری نیز وابسته بوده و اکثر شیوه هایی که خانم های خانه دار در این زمینه انجام می دهند اشتباه بوده و خودشان نمی دانند که این شیوه ها قدیمی و به لحاظ کارشناسی غلط است. پس بهتر است با توجه یه نوع ماده غذایی و شیوه های مدرن بسته بندی این کار را انجام دهیم تا نتیجه عکس از آن دریافت نکنیم.

راه و روش هایی برای افزایش ماندگاری مواد غذایی | ترفندهای و شیوه هایی جدید برای افزایش ماندگاری مواد غذایی

کرفس را درآب نگه دارید
برای ماندگاری بیشتر کرفس ته آن راببرید و داخل شیشه ای از آب داخل یخچال بگذارید ، بخاطرداشته باشید که با این روش نگه داری کرفس داخل یخچال می توانید مدت بیشتری از این سبزی به صورت تازه استفاده کنید.

پیازها راداخل دستمالی تمیز نگهدارید
اگر می خواهید پیازها را بیشتراز 8 ماه نگه دارید آنها را داخل دستمال بریزید و مابین هرکدام گره ای بزنید بعداز سقف آویزان کنید این روشی است برای نگه داری پیاز به بیشترین زمان ممکن.

موز را از بقیه میوه ها و مودا غذایی جدا نگاه دارید . موز می تواند میوه ها و مواد غذایی اطراف خود را سیاه و خراب می کند. پس برای اجتناب از چنین کاری بهترین روش دور نگاه داشتن موز از بقیه میوه جات است.

سبزیجات نارس خود را هیچگاه بدون محافظ نگاه ندارید. بهترین کار این است که میوه و سبزیجات نارس را در داخل کیسه های پلاستیکی نگاه داری کنید.

آناناس یکی از میوه هایی است که نگاه داری آن مستلزم دانستن شیوه ها و روش های مدرن است. بهتر است برای اینکه آناناس دیرتر خراب شود سر آن را بریده و برعکس در داخل یخچال نگاه دارید. 

توت و توت فرنگی از میوه هایی هستند که خیلی زود خراب و فاسد می شوند. اگر می خواهید این دو میوه را مدت زیادی نگاه دارید بهترین کار این است که آن ها را به صورت خشک نگه دارید.

میوه های شما هرگز نباید در معرض حرارت قرار بگیرند چون باعث آزاد شدن گاز متان از طریق آن ها شده و خراب شدن آن را تسریع می بخشد. 

هویج یکی از میوه هایی است که به راحتی خراب نمی شود. برای اینکه هویج را مدت بیشتری نگهداری کنید ته آن و قسمت سبزی رنگش را ببرید و در داخل یخچال نکه دارید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 130
تعداد کل بازدیدها: 75526

نظرات کاربران

*