میوه های مفید برای پوست و خواص آنها

میوه های مفید برای پوست و خواص آنها

خوردن میوه ها یا آب میوه طبیعی می تواند خواص و سودهای بسیار زیادی داشته باشد اما در کنار خوردن میوه ها می توان از ماسک میوه استفاده کرد و تاثیرات شگرف آن بر روی بهبود پوست را شاهد بود. شما می توانید هفته ای حداقل 1 یکبار از ماسک میوه استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم در مورد خواص پوست میوه ها برای صورت و ویژگی هرکدام صحبت کنیم.

لیمو به عنوا روشن کننده پوست:

لیمو در تمام طول سال موجود است. این میوه نه تنها برای پوست بلکه برای تمام ارگان های داخلی نیز مفید است. لیمو سرشار از ویتامین C و اسیدهای میوه است. لیمو می تواند به عنوان ضد چروک، ضد لکه و روشن کننده ی پوست عمل کند.

انگور، یک نرم کننده خوب

انگور یک منبع غنی ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها است. این می میوه خواصی چون نرم کننده گی و روشن کننده گی دارد.

میوه های قرمز رنگ؛ جوان کننده

توت فرنگی، مویز و تمشک از جمله میوه هایی هستند که خواص ضد پیری داردند. آنتوسیانین موجود در این میوه ها می تواند چروک های پوستی را مرمت کند. این میوه ها همچنین می توانند باعث تصفیه خون شوند.

هویج ضد پیری

هویج سرشار از ویتامین A است و خاصیت ضد التهاب، جوان کنند ه گی و محافظت کننده پوست دارد. هویج نه تنها می تواند چروک های پوستی را مرت کند، بلکه باعث از بین رفتن عفونت های پوستی می شود.

پرتغال، سفت کننده

پرتغال نیز مانند لیمو پر از ویتامین و آنتی اکسیدان است. اما به دلیل درصد بیشتر قند و ترکیبات سفت کننده، می تواند روند پیری را به تاخیر بیندازد.

کدو، یک مرطوب کننده ی خوب

میزان آب کدو بسیار زیاد است و به همین دلیل خاصیت نرم کنندگی و مرطوب کنندگی دارد. ماسک کدو به افرادی که پوست خشک و شکننده دارند، به شدت توصیه می شود.

گوجه فرنگی به عنوان پاک کننده

گوجه فرنگی خاصیت پاک کنندگی و جزو میوه هایی است که پوست را روشن می کنند.. گوجه همچنین خاصیت ضد التهابی دارد و برای سوختگی های سطحی بسیار مناسب است. گوجه فرنگی برای پوست های چرب بسیار مناسب است.

خیار، با خواص مرطوب کنندگی و خنک کنندگی پوست

95 درصد خیار را آب تشکیل میدهد، به همین دلیل خیار یک نرم کننده و مرطوب کننده خوب است. خیار حاوی ویتامین B6  است و میوه ای آرام بخش و ضد استرس است.

گریپ فروت: سم ضدا و پاک کننده

گریپ فروت میوه ای ضد عفونی کننده است و به نوسازی سلول های پوستی به خصوص پوست های چرب کمک می کند.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.3
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 683
تعداد کل آرا: 4514
تعداد کل بازدیدها: 873447


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)