میزان میکروب بر روی گوشی تلفن همراه | میکروب های خطرناک بر روی گوشی موبایل

میزان میکروب بر روی گوشی تلفن همراه | میکروب های خطرناک بر روی گوشی موبایل

امروزه همه از گوشی مویابل استفاده می کنند و فرقی ندارد که پیر باشند و یا جوان، کار داشته باشند و یا برای سرگرمی باشد. این وسیله دوست داشتنی که در دست همه مردم قرار دارد، طبق تحقیقات 18 برابر بیشتر از کفش های مردانه دارای باکتری و میکروب می باشد، که برخی از این میکروب ها برای سلامتی انسان بسیار خطرناک می باشند.

در بریتانیا دانشگاه سورری (University of Surrey)، در نشریه دیلی میل (Daily Mail) در مورد گوشی های تلفن همراه یک تحقیق علمی به چاپ رسانده است.

در این مطلب عنوان شده است که، گوشی های موبایل می توان محلی برای زندگی برخی از باکتری های بسیار خطرناک باشد.

در طول روز بسیاری از ما گوشی موبایل را از دست خود بر زمین نمی گذاریم، همچنین با گوشی های هوشمند نه تنها برای در ارتباط بودن با دیگر انسان ها، بلکه برای وارد شدن به دنیای مجازی و مطرح شدن در اینترنت و استفاده از امکانات رسانه ای آن استفاده می کنیم.

برنامه های معاصر و برنامه های که روز به روز آپدیت می شوند، سبب شده است که گوشی های موبایل برای چت کردن و استفاده از بازی ها آن لاین مختلف استفاده شود و دیگر قابل تعویض با چیز دیگری نباشد.

اشیایی که به صورت منظم مورد استفاده قرار می گیرند، برای نمونه کلیدها، پول سکه ای و یا اسکناس با استفاده شدن بر روی خود به مقدار زیادی آلودگی جمع می کنند. گوشی های موبایل هم از این قاعده مستثنی نمی باشند. در بسیاری از موارد انباشت میکروب (Microorganism) بر روی گوشی های موبایلی بسیار خطرناک می باشند. چرا که آنها در برخی موارد با دست های نشسته و یا اینکه با اشیایی آلوده در ارتباط می باشند و در نتیجه آلوده می گردند. گاهی چنان شرایطی پیش می آید که، آنها سبب ایجاد اگزمای پوستی، مسومیت غذایی و خونی نیز می توانند شوند.

دانشمندان بریتانیایی به تعداد 30 تلفن موبایل را برای تعیین مقدار میکروب بر روی آنها، در محیط شلوغ قرار داده اند. در تصایری که گرفته شده بعد از سه روز میزان انباشت میکروب ها بر روی تلفن ها همراه مشخص شده است.

در طی تحقیق در برخی موارد به باکتری استافیلوکوک (Staphylococcus) برخورد کرده اند. این گونه تصور می شود که، از هر پنج شهروند حداقل یک نفر این میکروب را با خود حمل می کند. این باکتری بر روی پوست و نواحی بالای غدد تنفسی می تواند قرار بگیرد و انسان را بیمار کند. با زخمی شدن هر کدام از لایه های پوست، این میکروب وارد زخم می شود و بیماری های عفونی را به وجود می آورد و نیز می تواند منجر به بیماری هایی مانند زردزخم (Impetigo)، سینه پهلو (Pneumonia)، مننژیت (Meningitis)، سپتیسمی (Septicemia) و یا بیماری های عفونی گردد. این باکتری این توانایی را دارد که از طریق زخم پوست از انسانی به انسان دیگر منتقل شود.

میزان میکروب بر روی گوشی تلفن همراه | میکروب های خطرناک بر روی گوشی موبایل

از دیگر باکتری های خطرناک بر روی تلفن همراه باکتری باسیلوس مایکوئید (Bacillus mycoides) می باشد. معمولا این باکتری در خاک وجود دارد و به احتمال زیاد صاحب تلفن و یا خود تلفن در یک زمانی احتمالا با خاک تماس پیدا کرده است.

آزمایش ها و بررسی ها نشان داده اند که، گوشی ها موبایل به طور متوسط از کفش ها مردانه به میزان 18 برابر میکروب های بیشتری دارد.

از تلفن های موبایلی که مورد بررسی قرار گرفته اند، از هر چهار گوشی یکی دارای باکتری های خطرناک می باشند. در برخی از موارد گوشی های موبایلی به قدری آلوده می باشند که، حتی می توانند سبب ایجاد اختلال در معده و روده انسان نیز گردند.

به همین دلیل در طول هفته حداقل یکبار زمانی را برای تمیز کردن تلفن موبایل خود اختصاص دهید. به این طریق می توانید ریسک ابتلا به برخی بیماری ها و عفونت ها را کاهش دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
میزان میکروب بر روی گوشی تلفن همراه | میکروب های خطرناک بر روی گوشی موبایل
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)