موی زیر پوست چیست؟ علت تشکیل موی زیر پوستی چیست؟

موی زیر پوست چیست؟ علت تشکیل موی زیر پوستی چیست؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است عده قابل توجهی با آن مواجه باشند، پدیده ای به نام موی زیر پوستی است که در بین پزشکان به جوش اصلاح معروف شده است. در این نوشته در خصوص نحوه ایجاد موی زیر پوست و علت ایجاد موی زیر پوست یا جوش اصلاح توضیح داده می شود.

موی زیرپوستی زمانی ایجاد می شود که مو در زیر پوست پیچ خورده و به داخل پوست می رود. در واقع مو به جای اینکه به سمت بالا رشد کند و از پوست بیرون آید، در زیر پوست رشد می کند. در واقع مو به جای اینکه از فولیکول مستقیما رشد کرده و بیرون آید، در زیر پوست پیچ می خورد و منجر به ایجاد برآمدگی قرمز رنگ و بعضا زخم می شود. در برخی موارد هم مشاهده شده است که موی زیر پوستی بصورت زخم های چرکین که مانند برجستگی های جوش است، ظاهر می شوند. این موها زیر پوستی ممکن است باعث قرمزی، التهاب، ورم، درد یا زخم شوند.

علت و عوامل ایجاد موی زیر پوستی چیست؟

از آنجاییکه موی زیر پوست بیشتر هنگامیکه موهای زائد بدن مانند موهای ناحیه صورت یا اندام تناسلی اصلاح می شوند،‌ ایجاد می شود، پزشکان به این حالت رشد مو جوش اصلاح می گویند. روش نادرست اصلاح موهای بدن یا صورت دو علت اصلی ایجاد موهای زیر پوستی هستند. اصلاح مو در خلاف جهت رویش مو و اپیلاسیون نادرست از مهمترین علل ذکر شده برای ایجاد موهای زیرپوستی یا جوش اصلاح است. البته عوامل دیگری مانند پوشیدن لباس های تنگ نیز می توانند منجر به ایجاد موی زیر پوستی یا جوش اصلاح گردند. ضمنا افرادی که موهای ضخیم و فر دارند بیشتر دچار مشکل موهای زیر پوستی می شوند.

 در مطلب چگونه مو زیر پوستی درمان می شود؟ روش های خلاص شدن از موهای زیر پوستی | روش های پیشگیری از ایجاد موهای زیر پوستی روش های درمان خانگی، پیشگیری و جلوگیری از موی زیر پوست و درمان توسط پزشک متخصص توضیح داده می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 828
تعداد کل نظرات : 156
تعداد کل آرا: 2057
تعداد کل بازدیدها: 399561


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)