مولتی متر چیست و چگونه باید از مولتی متر استفاده کرد؟

مولتی متر چیست و چگونه باید از مولتی متر استفاده کرد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/06/05

در این مقاله می خواهیم به شما روش کار با مولتی متر را نشان دهیم و در مورد مولتی متر توضیحاتی به شما بدهیم.

مولتی متر وسیله ای است که می توان با آن سلامتی قطعات الکترونیک را چک کرد و می توان با ان مقدار مقاومت مقدار اهم ولت ولتاژ امپر وات و غیره را اندازه گیری کرد. مولتی متر دونوع است آنالوگ و دیجیتال. کار کردن با مولتی متر دیجیتال بسیار راحت تر از مولتی متر انالوگ است و همچنین قیمت مولتی متر های دیجیتال کمتر از قیمت مولتی متر آنالوگ است پس در کل مولتی متر دیجیتال بهتر از انالوگ است.

برای اینکه از سلامت بودن قطعات الکترونیک اگاه شویم باید دکمه ی چرخشی یا دوران روی مولتی متر را روی شکل ال ای دی می گذاریم باید صفحه ی نمایش عدد یک را نشان بدهد هنگامی که سیم قرمز را روی پایه ی مثبت ال ای دی می گذارید و سیم مشکی را روی پایه ی منفی ال ای دی باید ال ای دی روشن شود اگر روشن نشد و همچنان صفحه ی نمایش عدد یک را نشان داد یا ال ای دی سالم نیست یا سیم ها را برعکس به پایه ی ال ای دی متصل کرده اید.

اگر می خواهید مقدار اهم مقاومت ولت ولتاژ وات و غیره را اندازه گیری کنید باید دکمه چرخشی یا دوران را روی یکی از این حالت ها قرار بدهیداگر مولتی متر شما انالوگ باشد باید به غیر از واحد که ممکن ست ولت یا هرچیز دیگر باشد اندازه ی حدودی مقدار امپر یا هرچیز دیگر را مشخص کنید اما اگر مولتی متر شما دیجیتال باشد فقط باید روی واحد اندازه گیری دکمه ی چرخشی یا دوران را قرار بدهید وبعد دو سر مثبت و منفی مولتی متر را به سر قطعه یا مدار متصل کنید و اندازه بگیریدمولتی متر چیست و چگونه باید از مولتی متر استفاده کرد؟

 

مولتی متر انالوگ

مولتی متر چیست و چگونه باید از مولتی متر استفاده کرد؟

مولتی متر دیجیتال

مولتی متر چیست و چگونه باید از مولتی متر استفاده کرد؟

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 92
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 807
تعداد کل بازدیدها: 194204

نظرات کاربران

*
S
Sd ( 2017-08-27 16:33:09 )
بسیار مفید