موسیقی گوش دادن در زمان بارداری | موسیقی های مفید برای دوران بارداری

موسیقی گوش دادن در زمان بارداری | موسیقی های مفید برای دوران بارداری

موسیقی در هر زمان برای انسان بسیار مفید است و همه به آن گوش می دهند، در دوران بارداری هم متخصصان به خانم های باردار توصیه می کنند که به موسیقی گوش دهند، چرا که موسیقی در این دوران هم بر روی مادر و هم بر روی نوزاد تاثیر مثبت دارد.

برای بسیاری از خانم ها این سوال پیش می آید که در زمان بارداری کدام نوع از موسیقی مفید است و بهتر است که گوش داده شود؟

از سال های گذشته اثبات شده است که، موسیقی بر روی انسان تاثیرات زیادی دارد. موسیقی موجب آرامش انسان می شود و یا بر عکس انسان را بسیار خوشحال و پر انرژی می کند. پرخاشگری و استرس را کاهش می دهد و برای از بین بردن افسردگی مفید است.

در این مورد می توان هر نوعی از موسیقی را به عنوان مثال مطرح کرد. برای مثال مارش های نظامی موجب تقویت اراده سربازان شده و آنها را برای جنگ آماده می کند.

از زمان های گذشته تا به امروز، موسیقی به عنوان وسیله کمکی درمانی برای معالجه بیماری های مختلف از جمله اختلال در سیستم عصبی، روان‌نژندی یا نِوْرُز (Neurosis)، بیماری شیدایی (Nevrasteniya)، بی خوابی و غیره استفاده می شده است. این گونه که، تاثیرات زیاد موسیقی بر روی انسان تردید ناپذیر است.

در همه دنیا، پزشکان به خانم های باردار توصیه می کنند که، موسیقی گوش دهند. این هم بر روی مادر و هم بر روی کودک بسیار تاثیرات مفیدی دارد. در زمان بارداری حال و روحیه زنان زود به زود تغییر می کند. زنان تمایل به گریه پیدا می کنند، دچار افسردگی می شوند. در چنین شرایطی موسیقی تاثیرات شدید روانی دارد و موجب آرامش زنان می شود، در زنان افکار مثبت و خواسته های خوب ایجاد می کند. از سوی دیگر، نوزادی که در شکم مادر می باشد، صداها را می شنود و به این صداها واکنش های مختلف نشان می دهد. بر اساس نظر دانشمندان، موسیقی بر روی رشد نوزاد در داخل رحم مادر، به ویژه رشد مغزی نوزاد، تاثیرات مثبت زیادی دارد. حتی در آینده نقش بزرگی در ایجاد و شکل گیری ذوق و علاقه کودک می شود.

در نتیجه تحقیقات مشخص شده است که؛ اکثر نوزادهایی که در داخل رحم مادر هستند، از آهنگ ها و موسیقی های افرادی مانند ولفگانگ آمادئوس موتسارت و آنتونیو ویوالدی خوششان می آید و موجب آرامش آنها می شود.

در زمان انتخاب موسیقی برای دوران بارداری به موسیقی هایی مانند موسیقی سنتی، ملودی و لالایی ها اولویت دهید. امکان دارد، هر کدام از این موسیقی های موجب توجه و جلب نظر نوزاد داخل رحم شود. شما می توانید، این را از حرکات نوزاد تشخیص دهید.

در بین موسیقی های کلاسیک برای نوزادان داخل رحم مادر، متخصصان این موسیقی های را توصیه می کنند.

1- موتسارت: سمفونی N40؛

2- بتهوون: سوناتا N14؛

3- شوبرت: Ave Maria؛

4- ویوالدی: فصل های سال؛

5- پیوتر ایلیچ چایکوفسکی: باله زیبای خفته و فندق شکن؛

6- فردریک شوپن: Nocturne in G minor؛

7- میخائیل گلینکا: اپرای روسلان و لودمیلا؛

8- لوئیجی بوکرینی: منوئه؛

در برخی کشورها، متخصصان شروع به انتشار دیسک های موسیقی مخصوص خانم های باردار کرده اند. طبیعی می باشد که، می توانید از دیگر موسیقی های کلاسیک بر اساس سلیقه و علاقه خود انتخاب کنید.

همچنین مادر می تواند، برای نوزاد خود از لالایی های مختلف بخواند، صدای مادر برای نوزاد بهترین ملودی می باشد.

صدای های طبیعت مانند صدای باران، صدای دریا، صدای پرندگان و صدای جنگل هم بر روی مادر و هم بر روی نوزاد تاثیر مثبت دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1055
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
موسیقی گوش دادن در زمان بارداری | موسیقی های مفید برای دوران بارداری
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)