موتور EF7 سمند ساخت کجاست؟ انواع موتورهای EF7 کدامند؟

موتور EF7 سمند ساخت کجاست؟ انواع موتورهای EF7 کدامند؟

شرکت ایران خودرو که یکی از قدیمی ترین خودروسازان ایران است سابقه طولانی در زمینه مونتاژ و تولید خودرو دارد و توانسته تغییرات و فیس لیفت هایی از محصولات مختلف خودروسازان جهان ارائه دهد. همین تجارب شرکت ایران خودرو سبب شد تا این شرکت بتواند سرانجام با کمک واحدهای زیرمجموعه خود و شرکت های داخلی و خارجی موتور یا قوای محرکه ملی به نام پروژه یا موتور EF7 را طراحی و عرضه کند.

درخصوص اینکه موتور EF7 ساخت کجاست باید این نکته ذکر شود که این موتور ساخت شرکت تحقیق و طراحی و تولید موتور ایران خودرو(ایپکو/IPCO) است. البته همکاری شرکت های داخلی و خارجی از جمله شرکت FEV آلمان که یک شرکت طراحی و تولید موتورهای بنزینی و دیزلی است در طراحی و تولید موتور EF7 دخیل بوده است. موتور EF7یک موتور پایه گازسوز طراحی شده است که البته قابلیت ها و کارکرد موتورهای بنزینی را نیز دارد.

انواع موتور EF7

موتور EF7 طراحی شده توسط ایران خودرو که به موتور ملی نیز معروف است در سه نوع دوگانه سوز(Dual Fuel)، بنزینی و توربوشارژ  طراحی شده است. حجم هر سه نوع موتور 1.7 لیتر است و از نوع CCVT بودند که در واقع سیستم زمانبندی متغیر سوپاپ هاست و مزایای متعددی از جمله پایین آمدن مصرف سوخت به همراه افزایش قدرت موتور را دارد.

 شکل زیر تفاوت های انواع موتورهای EF7 که بر روی خودروهای سمند و دنا ساخت ایران خودرو نصب می شوند را نشان می دهد:

موتور EF7 سمند ساخت کجاست؟ انواع موتورهای EF7 کدامند؟

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.4
sigmaمجموع آرا: 12

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 186
تعداد کل آرا: 2653
تعداد کل بازدیدها: 673670


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)