مواد و اشیاهای مضر در منزل کدامند؟ مواد شیمیایی خطرناک که در همه خانه ها وجود دارند

مواد و اشیاهای مضر در منزل کدامند؟ مواد شیمیایی خطرناک که در همه خانه ها وجود دارند

در منزل و خانه ما، مواد و اشیای زیادی وجود دارد، که همیشه در کنارمان هستند و برای هدف های گوناگون استفاده می شوند، در اکثر مواقع ما فکر می کنیم که این اشیا ضرر و زیانی برای ما ندارند و به همین دلیل انها را نزد خود نگهداری می کنیم، در حالی که برخی از اشیا و لوازم به ظاهر بی ضرر می تواند خطرناک باشد و برای سلامتی انسان مضر باشد. از این رو در این مطلب لوازم و اشیای مضر در خانه را به شما معرفی می کنیم.

اشیایی که در این یادداشت خدمتتان معرفی می گردد، را در منزل خود استفاده نکنید چرا که می توانند سبب ایجاد سرطان باشند. از سال های گذشته اشکار شده است که بر روی پوشاک و مواد غذایی موجود در منزل می تواند مواد مضر و خطرناکی باشد.

آخرین تحقیقات علمی نشان می دهد که، مواد خطرناکی مانند فرمالدئید، تری کلوزان و نفتالین می تواند سبب ایجاد بیماری سرطان در انسان شود.

از این رو در این مطلب اطلاعاتی را تقدیم خوانندگان عزیز می کنیم که به واسطه آن می توانند از اشیایی که در ترکیباتشان دارای مواد شیمیایی زیاد می باشند، و از طرف دیگر می توان این مواد و اشیاء را در بازار هم خرید و مشاهده کرد، آشنا می کنیم.

هیچ وقت برای عاری و تمیز کردن خانه از مواد مضر و خطرناک دیر نیست. به همین دلیل لازم است با این اطلاعات آشنا شوید.

1- محصولات خوش بو کننده هوا و محصولات تمیزکننده شیمیایی:

در ترکیبات خوش بو کننده های معاصر و جدید موادی وجود دارد، که سبب رشد و ایجاد سلول های بدخیم در ارگانیسم انسان می شود. این محصول یکی از سه ماده ایجاد کننده سلول های بدخیم در بدن انسان می باشد.

اگر می خواهید هوای خونه را به روش طبیعی و بی خطر خوش بو کنید، می توانید گل میخک، دارچین، لیمو و یا از پوست پرتغال استفاده کنید. این مواد را داخل یک ظرف بریزید، و بر روی آن آب اضافه کنید، و آن را بجوشانید. از این جهت از استفاده از مواد شیمیایی مختلف خوشبو کننده امتناع کنید، آنها نه اینکه بوی بد را از بین می برند، در عین حال برای سلامتی شما هم مضر می باشند، برای داشتن احساس خوب و بوی خوش از وسایل طبیعی استفاده نماید.

2- خمیر دندان و محصولاتی که برای قرقره کردن گلو استفاده می شوند:

موادی مانند فلوراید و تری کلوزان که در دورن محصولاتی مانند خمیر دندان هم موجود می باشد. آنها خطرناک ترین مواد ترکیب شده با هم برای ارگانیسم انسان می باشند. از این رو، بهتر است از خمیردندان هایی که دارای این مواد نیستند و طبیعی می باشند، استفاده کنید.

3- ظروف تفلون:

وجود چنین ظروفی در خانه مضر می باشد، ظروف تفلون به صورت حداقل این امکان را می دهد که غذاها روغنی آماده کنید، اما در این ماهیتابه ها مورد علاقه، اگر کوچک ترین خطی بیافتد، آن خطرناک می باشد. ظرف تفلون که در زمان آماده کردن غذا آسیب می بیند، مانند سابیدن در اسکاچ و یا سیم ظرفشویی مواد شیمیایی خطرناک به وجود می آید. این مواد به ارگانیسم انسان اسیب جدی می زند، از این رو، سعی کنید از ظروف تفلون خراشیده شده استفاده نکنید

4- نفتالین

برای مقابله با با برخی از مشکلات هنوز هم انسان هایی هستند که از نفتالین استفاده می کنند. اما نمی دانند که، نفتالین یکی از موادی است که عامل ایجاد سرطان می باشد. برای مقابله با حشرات از روش ها و اصول طبیعی استفاده کنید. به کنج ها و گوشه های اتاق، تکه های برگ بو و اسطوخودوس بگذارد.

5- شمع های تزئینی

در ترکیبات و ساختار شمع های عطری و تزئینی سرب موجود می باشد. وجود سرب در منزل برای افراد سن و سال دار، موجب به هم خوردن تعادل هرمونی می شود. و در کودکان هم سبب عدم رشد ذهنی، و از بین رفتن تمرکز حواس می گردد.

جمع شدن سرب در بدن سبب ایجاد سرطان نیز می شود، به همین دلیل در خانه باید تعداد شمع های نزئینی را کاهش داد.

6- دئودورانت و اسپری های ضد عرق

در ترکیبات دئودورانت و اسپری های ضد عرق آلمینیوم،  فتالت (Phthalate) و تری‌کلوسان موجود می باشد. که در این مورد بسیار اطلاع رسانی و نوشته شده است، زنان باید بدانند که، استفاده از این گونه وسایل، به ویژه برای آنها خطرناک می باشد. تحقیقات علمی اثبات کرده اند که، آلمینیوم موجب ایجاد بیماری سرطان پستان، می گردد.

7- ظروف پلاستیکی

در ترکیبات ظروف پلاستیکی از فتالت و بیوفنول استفاده شده است. آنها برای سلامتی مضر می باشند، به همین دلیل تلاش کنید که، مواد غذایی که در ظروف پلاستیکی فروخته می شوند را نخرید، و یا این ظروف پلاستیکی را با ظرف شیشه ای عوض کنید.

غذا را در ظروف پلاستیکی گرم نکنید، بطری های آب پلاستیکی را هم با بطری های شیشه ای عوض کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1117
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
مواد و اشیاهای مضر در منزل کدامند؟ مواد شیمیایی خطرناک که در همه خانه ها وجود دارند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)