مواد مورد نیاز و سوپ سیب زمینی و ژامبون

مواد مورد نیاز و سوپ سیب زمینی و ژامبون
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/06

هوا کم کم رو به سردی می رود و نیاز ما به غذاهای گرم بیشتر می شود. یکی از بهترین غذاهایی که می توانید سوپ است. این یک دستور غذای خوشمزه برای سوپ ژامبون و سیب زمینی است که یک دوست به من داد.

دستور پخت سوپ سیب زمینی و ژامبون بسیار ساده است و چیز مهمی که در مورد آن باید بدانید این است که شما می توانید ژامبوناضافی، سیب زمینی، و غیره اضافه کنید. سوپ سیب زمینی و ژامبون یک استارتر بسیار خوب و خوشمزه ومناسب برای شما در این هوای سرد می تواند باشد. این سوپ یکی از خوش طعم ترین و متفاوت ترین سوپی است که تا بحال خورده اید. طرز تهیه سوپ سیب زمینی با ژامبون را در این مقاله بخوانید. با چگانه همراه شوید.

مواد لازم برای سوپ سیب زمینی و ژامبون

کرفس یک سوم پیاله خرد شده
پیاز یک سوم پیاله تکه شده
ژامبون گوشت سه چهارم کاسه پیاله تکه و پخته شده
آب 3 لیوان و یک چهارم لیوان
سیب زمینی 3 فنجان و نصف را پوست کنده شده و خرد شده
عصاره مرغ 2 قاشق غذا خوری
نمک نصف قاشق چای خوری
فلفل سیاه 1 قاشق چای خوری
کره 5 قاشق غذا خوری
آرد 5 قاشق غذا خوری
شیر 2 فنجون

مواد مورد نیاز و سوپ سیب زمینی و ژامبون


طرز تهیه سوپ سیب زمینی و ژامبون
روش درست کردن سوپ سیب زمینی و ژامبون بسیار ساده و آسان است. می توانید به راحتی این غذا را برای اینکه مدت زمان کمتری از شما بگیرد از میکسر استفاده کنید. برای شروع سیب زمینی ها را که خرد نموده ابد به همراه کرفس های خرد شده و ژامبون و آب را درون یک قابلمه ریخته و با یکدیگر به خوبی مخلوط کنید.
بگذارید تا آب به نقطه جوش برید. شعله را از متوسط کمی بالاتر برده و بگذارید خوب آب به همراه مواد غذایی داخل آن بجوشد سپس به مدت 10 تا 15 دقیقه زمان دهید تا سیب زمینی ها بخوبی پخته شود. بعد از این مدت نمک و فلفل را به میزان کافی به مواد خود اضافه نمایید.
حال نوبت آن رسیده که چاشنی غذا را درست کنیم. برای این کار در یک ماهیتابه عمیق کرده را با حرارت بسیار کم آب کنید. علت حرارت کم این است که دمای بالا کره را می سوزاند. برای اینکه کره شما نسوزد آن را آرام آرام هم بزنید و سپس آرد را بدان اضافه نمایید. زمانی که رنگ مخلوط شما کمی تیره یا به اصطلاح کاراملی شد شیر را به آن اضافه کنید و مراقب باشید شیره به صورت توده ای نشود. یکی از نکات مهمی که در اینجا باید بدان پردازید این است که هم زدن شما باید پیوسته باشد. به همین روش هم زدن به مدت 4 الی 5 دقیقه ادامه دهید تا زمانی که مواد رنگی تیره پیدا کنند. حال مخلوطی که از شیر بدست آورده اید را در قابلمه ریخته و خوب هم بزنید. حل نوبت این است که سوپ را بپزید.
سوپ سیب زمینی و ژامبون شما حاضر است سریعا غذا را سرو کنید و لذت ببرید.

مواد مورد نیاز و سوپ سیب زمینی و ژامبون

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 136
تعداد کل بازدیدها: 117542

نظرات کاربران

*