مواد غذایی مناسب برای جلوگیری از سفید شدن مو | چه مواد غذایی از سفید شدن مو جلوگیری می کنند

مواد غذایی مناسب برای جلوگیری از سفید شدن مو | چه مواد غذایی از سفید شدن مو جلوگیری می کنند
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/17

بسیاری از شما نیز ممکن است در اقوام و فامیل خود دوستانی داشته باشید که سن آن چنانی نداشته ولی موهایشان سفید شده است و با خود انیشیده اید آیا راه حلی وجود نداشته تا موی این افراد سفید نشود؟ در برخی از افراد سفیدی مو حالتی موروثی داشته و فرد در خانواده ای بدنیا آمده است که موهایشان زود سفید می شود. حتی این فرد نیز می تواند از بیشتر شدن میزان موهای سفید خود جلوگیری کند. سفیدی مو گاهی در سنین خیلی پایین بروز می کند که صرف نظر از ژنتیک برخی موارد دیگر از جمله تغذیه نقش مهمی در سفیدی مو دارند.با چگانه همراه شوید تا مواد غذایی را به شما معرفی کنیم که از سفیدی زودرس مو جلوگیری میکنند.

با وجود اینکه موروثی بودن و همچنین علم ژنتیک امری مهم در سفیدی مو است اما استفاده از یکسری ویتامین های خاص که در ببرخی مواد غذایی وجود دارد می تواند از سفید شدن مو پیشگیری نماید.

مواد غذایی مناسب برای جلوگیری از سفید شدن مو | چه مواد غذایی از سفید شدن مو جلوگیری می کنند

 

ماھی سالمون
شما هم نام ماهی سالمون را شنیده اید ماهی که گوشتی نارنجی رنگ داشته و از معروف ترین ماهی های آب های آزاد است. اما چگونه ماهی سالمون می تواند به مشکی ماندن و سفید نشدن موها کمک کند؟ بدین ترتیب که ماھی سالمون حاوی اسید چرب امگا ٣، پروتئین و سلنیوم است. سلنیوم یک آنتی اکسیدان قوی است. سلنیوم از بدن در برابر رادیکال ھای آزاد مضر که مسئول بسیاری از بیماری ھای خطرناک و نیز پیری زودرس ھستند، محافظت می کند. بدین ترتیب می تواند از سفید شدن مود جلوگیری کند.

 

شکلات
مس یکی از مواد معدنی است که در صورت استفاده موهای شما دیرتر پیر می شود. شکلات و یا در حقیقت خانواده شکلات ها بخصوص شکلات نیمه شیرین، دارای ماده معدنی مس است. این ماده معدنی تولید ملانین را افزایش می دھد. ملانین، رنگدانه تیره ای است که به پوست و مو رنگ می دھد. پس می توانید از شکلات برای جلوگیری از سفیدی زودرس مو استفاده نمایید.

 مواد غذایی مناسب برای جلوگیری از سفید شدن مو | چه مواد غذایی از سفید شدن مو جلوگیری می کنند

توت ھا
خانواده توت ها هر کدام که باشند به دلیل ویتامین ث که در درون آن ها وجود دارد منبعی مهم برای رنگدانه های مو به شمار می روند.مقدار زیاد ویتامین ث موجود در آنها توت ها را مشهور ساخته است. وجود این ویتامین برای سلامتی پوست و مو ضروری است. ویتامین C تولید کلاژن را در بدن افزایش داده و رادیکال ھای آزاد مضر را که در پیری زودرس نقش دارند، خنثی می کند. پس خوردن توت، به کاھش روند پیری و حفظ رنگ موھا، کمک می کند.

 

سبزیجات برگ سبز

این دسته از مواد غذایی، حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان و فیبر غذایی ھستند. ھمچنین، دارای ویتامین ب هستند که برای تقویت و سلامتی پوست سر، ضروری است. حفظ سلامت پوست سر با کمک شیوه ھای طبیعی و بدون مواد شیمیایی، از مھمترین روش ھای جلوگیری از بروز مشکلات مو مثل سفید شدن مو است. ویتامین B12 موجود در این گروه از مواد غذایی، به تولید ھورمون ھایی که در از بین بردن موھای سفید، نقش دارند، کمک می کند.

 

بادام
بادام سرشار از ماده معدنی مس است. همانطور که در بالا نیر توضیح دادیم ماده معدنی مس در مورد رنگدانه ها بسیار ارزشمند بوده و در درمان سفیدی زودرس موهای شما موثر است. بادام ھم مانند شکلات، حاوی ماده معدنی مس است.در ھر واحد از بادام، ویتامین E و سایر مواد مغذی است که به سلامت پوست، مو و ناخن، کمک می کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 168
تعداد کل نظرات : 10
تعداد کل آرا: 138
تعداد کل بازدیدها: 123859

نظرات کاربران

*