مهاجرت و اخذ اقامت آفریقای جنوبی | روش های مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت و اخذ اقامت آفریقای جنوبی | روش های مهاجرت به آفریقای جنوبی

امروزه برای بسیاری از مردم مسافرت به کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل و یا گرفتن اقامت مهم می باشد، از این رو، بسیاری از افراد کشورهای اروپایی را برای اخذ اقامت انتخاب می کنند، در حالی که شاید اخذ اقامت در کشورهای دیگر که توسعه یافته هستند و وضعیت نسبتا بهتری دارند، راحت تر و ساده تر باشد، یکی از این کشورها آفریقای جنوبی است که در قاره آفریقا قرار داد و در سال های اخیر مقصد بسیاری از افراد برای تحصیل و یا اقامت شده است.

آفریقای جنوبی کشوری است، در جنوب آفریقا که چندین سال مستعمره کشور انگلیس بوده است و زبان رسمی مردم این کشور انگلیسی می باشد. مردم این کشور به چند زبان آفریقایی دیگر نیز صبحت می کنند. این کشور از چند جهت با اقیانوس منجمد شمالی، هند و اطلس احاطه شده است و با کشورهایی مثل این کشور توسط نامیبیا، بوتسوانا، زیمباوه، موزامبیک، سوازیلند و لسوتو به طور کامل هم مرز است. آفریقای جنوبی کشوری صنعتی با فرهنگ غنی و سطح فرهنگی بالا می باشد، چنانچه در چندسال گذشته توانست استانداردهای فیفا را بدست آورد و میزان مسابقات جام جهانی در سال 2010 باشد. این کشور آب و هوایی گرم و استوایی دارد و دارای جنگل های انبوه است.

مهاجرت و اخذ اقامت آفریقای جنوبی | روش های مهاجرت به آفریقای جنوبی

کیپ تاون، پرتوریا و بلومفونتن سه پایتخت این کشور هستند، که جزوه مهمترین شهرهای این کشور نیز به حساب می آیند. شهر ژوهانسبورگ پرجمعیت ترین شهر این کشور به حساب می آید، زندگی در این شهر به نسبت ایران ارزانتر است. هزینه های زندگی و یا تحصیل در این کشور از اهمیت بالایی برخوردار است، چرا که هر شخصی برای مهاجرت به هر کشوری باید هزینه های مورد نیاز را دقیق بداند تا بتواند برنامه ریزی لازم را جهت مهاجرت به کشور مورد نظر انجام دهد.

- اقامت تحصیلی در آفریقای جنوبی:

امروزه کشور آفریقای جنوبی به دلیل هزینه های پایین تحصیل و زندگی و البته انگلیسی زبان بودن دانشگاه های آن تبدیل به کشور مناسب جهت تحصیل شده است و دانشجویان امیدوارند که پس از اتمام تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان بتوانند، شرایط کاری مناسبی را در این کشور تجربه کنند. تمام مقاطع تحصیلی در آفریقای جنوبی برای علاقه مندان آمادگی پذیرش دارد. افراد در مقطع فوق و دکتری به ترتیب به آیلتس 5/6 و 7 احتیاج دارند، گرچه هزینه های زندگی در آفریقا پایین تر از کشورهای دیگر است، ولی هزینه تحصیل در این کشور بین 2000 تا 11000 دلار می باشد، که هزینه کمی به حساب نمی آید و افراد می توانند با این هزینه در برخی از کشورهای انگلیسی زبان دیگر نیز تحصیل کنند و مدارک معتبرتری را به دست آوردند. افراد پس از تحصیل در این کشور می توانند، جهت کار به کشورهای دیگر مهاجرت کنند و یا اینکه در خود این کشور به دنبال کار بگردند. که البته به دلیل فرصت های شغلی مناسب در این کشور، برای تحصیل کرده ها این مکان می تواند جای مناسبی جهت کار و تحصیل دانشجویان باشد. افراد پس از اتمام تحصیل در این کشور می توانند به جستجوی کار بپردازند و پس از پیدا کردن کار با توجه به فرصت های شغلی مناسب در این کشور، می توانند چند سالی را در این کشور کار کنند و اقامت دائم در این کشور را دریافت کنند.

مهاجرت و اخذ اقامت آفریقای جنوبی | روش های مهاجرت به آفریقای جنوبی

- مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی:

کشور آفریقای جنوبی از جمله کشورهایی است که از لحاظ اقتصادی توسط کشورهای پیشرفته جهان مثل انگلستان و آمریکا حمایت می شود، این کشور با داشتن بنیه اقتصادی مناسب در کنار فرصت های شغلی مناسب و تمایل جهت حذب نیروی جوان و در عرصه های کاری موجب ایجاد یک فضای مناسب جهت کار آموزشی شده است. زندگی و کار فرصت مناسبی برای افرادی که دارای تخصص های ویژه به خصوص در رشته های مهندسی هستند، می باشد. از دیگر مزایایی کار آفریقای جنوبی انگلیسی زبان بودن این کشور است که بسیاری از افراد در این کشور این زبان محاوره می کنند و نکته بعدی اینکه آیلتس جزو مدارک مورد نیاز در این کشور نیست و تسلط فرد به صحبت کردن زبان انگلیسی جهت کار در این کشور کفایت می کند و این خود روال دریافت ویزا را راحت تر خواهد کرد. آفریقای جنوبی لیست مشاغلی را دارد که بسیاری از رشته های مهندسی را علی الخصوص شامل می شود و پس از فرستادن مدارک شخصی به آفریقا و بررسی و ارزیابی مدارک تحصیلی و کار فرد مورد نظر و موافقت با رشته و سوابق کاری به او ویزایی در بازه زمانی سه ماهه تا پنج ماهه داده می شود و شخص پس از دریافت ویزا می تواند در این کشور به جستجوی کار بپردازد و پس از پیدا کردن کار مد نظر 3 تا 5 سال کار کردن می تواند اقامت دائم این کشور را بدست آورد.

مهاجرت و اخذ اقامت آفریقای جنوبی | روش های مهاجرت به آفریقای جنوبی

- مهاجرت از طریق سرمایه گذاری:

از راه های دیگر مهاجرت کاری به آفریقای جنوبی می توان به سرمایه گذاری در این کشور اشاره کرد. اگر شخصی متقاضی راه اندازی کسب و کار در این کشور باشد، می تواند مجوز کار را دریافت کند و پس از راه اندازی کسب و کار خود، باید بتواند چند نفر از کشور را مشغول به کار کند و نیز باید ثابت کند که شخص می تواند، حداقل الزامات یک سرمایه گذاری درست در آفریقا را داشته باشد. پس می توان گفت که سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار می تواند از دیگر راه های دریافت اقامت در این کشور باشد. پس افرادی که می توانند چه از راه تحصیل و کار و سرمایه گذاری وارد یکی از کشورهای اقتصادی دنیا مثل آفریقا جنوبی شوند و با استفاده از فرصت های شغلی مناسب در این کشور بتوانند هم سرمایه خوبی را در این کشور برای خود فراهم کنند و هم در کشوری انگلیسی زبان بدون نیاز به مدرک زبان انگلیسی بتوانند چند سال سابقه کار بین المللی را برای خود فراهم کنند. افراد می توانند پس از دریافت اقامت و سپس پاسپور این کشور یا در این کشور بمانند و یا اینکه به کشوری دیگر مهاجرت کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1055
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
مهاجرت و اخذ اقامت آفریقای جنوبی | روش های مهاجرت به آفریقای جنوبی
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)