مفهوم استارت آپ چیست؟

مفهوم استارت آپ چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/01

استارت آپ واژه ی تازه ای است که اخیرا زیاد راجع به آن شنیده اید.این مقوله در ایران هم به تازگی طرفدار زیادی پیدا کرده و شرکت های زیادی نیز برای بهبود آن تاسیس شده است.اما استارت آپ یعنی چه؟شیوه ی کار و مفهوم آن چیست؟در این مقاله شما را با مفهوم کلی این واژه آشنا می کنیم.

استارت آپ به معنای شرکت های نوپا و تازه تاسیس می باشد که برای رشد و توسعه خود به دنبال روش ها و ایده هایی نوین هستند تا به حداکثر سودآوری برسند.

در واقع استارت آپ ها مجموعه ای از افراد،راه حل ها،روش ها و ابزارهایی است که برای هدف و مدل مشخصی از کسب و کار و درآمدزایی بیشتر از محصول یا خدمت ارائه شده، به وجود آمده اند.این مفهوم معمولا بر مبنای ایده های نوآورانه و خلاق بیان می شود تا محصول یا خدمتی را با روش های نوین به سودآوری زیاد برساند.در واقع در استارت آپ گروهی از افراد ایده های خود را برای مدل کسب و کار ارائه میدهند و پس از انتخاب بهترین ایده،گروهی روی آن کار می کنند.

استارت آپ می تواند در هر زمینه ای از کسب و کار به وجود آید اما اغلب به شرکت هایی که در زمینه تکنولوژی رشد بالایی دارند گفته می شود.این شرکت های نوپا می توانند برخلاف شرکت های جا افتاده با کمترین سرمایه و نیروی کارو یا با استفاده از سرمایه دیگران فعالیت خود را شروع کنند.

از برنامه ها و روش های مهم این مفهوم که به تازگی در کشور ما هم رواج پیدا کرده،می توان به استارت آپ ویکند اشاره کرد که در مقالات بعدی در چگانه با شما به اشتراک خواهم گذاشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، به مقالهٔ استارتاپ چیست و چگونه یک استارتاپ راه بیندازیم؟ مراجعه نمایید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.5
مجموع آرا: 11

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 3
تعداد کل نظرات : 2
تعداد کل آرا: 20
تعداد کل بازدیدها: 4391

نظرات کاربران

*
MAآ
مصطفی از آلمان ( 2016-08-22 17:01:36 )
استارتاپ های خوبی در ایران هست
S
سرویش ( 2016-09-05 09:28:41 )
خوب بود ممنون از توضیحات مختصر امغا مفید شما