معیار با ارزش بودن اعمال چیست | چگونه رضایت الهی را بدست آوریم

معیار با ارزش بودن اعمال چیست | چگونه رضایت الهی را بدست آوریم

در دین مقدس اسلام اعمال و کردار انسان در زمانی با ارزش و مفید است که برای رضای الهی و موجب قرب خداوند باشد، اما بسیاری از ما در رفتار و کردار خود به این مساله توجه نمی کنیم و تنها به فکر منافع مادی و دنیایی خود می باشم. با اینکه هدف زندگی باید رضایت الهی باشد.

افرادی هستند که، در دنیا دوست دارند خوب دیده شوند، می خواهند که، مردم آنها را تشویق کنند، از آنها پیروی کنند، هر کجا که می روند با احترام با آنها برخورد شود، افرادی هم وجود دارند که، دوست ندارند به دنیا نگاهی ارزشی بدهند، دلبسته دنیا نمی شوند و برای بدست آوردن احترام و شوکت و ... از روی ریا کاری انجام نمی دهند.

افرادی که با این طرز تفکر زندگی می کنند، کارشان برای خدا و داشته هایشان نیز برای خدا می باشد و این برای آنها کافی می باشد و نمی خواهند دیگران قدردان کارهای آنها باشند، تنها برای رضایت خدا تعالی کار می کنند. از این گونه افراد به عنوان افراد خدا ترس یاد می شود. یعنی اینکه خدا را در برابر خود ببینیم و تنها برای وی عبادت کنیم. این گونه شخصیت ها، در هر مقامی که باشند، می گویند، من خدا را نمی بینم ولی خدا من را می بیند، این افراد در جغرافیایی مختلف و در زمان های مختلف بوده اند.

برای نمونه زندگی امام زین العابدین (ع) در این زمینه مثال خوبی می باشد، فقرای مدینه هر صبح که از خواب بیدار می شدند، در جلوی در خانه خود کیسه ای پر از مواد غذایی می یافتند، آنها به این وضعیت آنگونه عادت کرده بودن که فکر می کردند، شرایط باید این طوری باشد، این وضعیت ماهها و سال ها ادامه داشت، تا اینکه در یکی از صبح ها فقرا که از خواب بیدار شدن، کیسه غذا را در جلوی خانه خود ندیدند، بعد از گذشت زمانی کمی خبری در شهر مدینه انتشار یافت، که نتیجه پیامبر (ص) امام زین العابدین (ع) وفات یافته است. همه فورا به سوی منزل امام رفتند، جنازه مبارک امام را برای غسل دادن به غسال خانه بردند، ولی بعد از مدت زمانی کمی غسال خود به بیرون از غساله خانه آمد و شروع شیون و زاری پرداخت. وقتی دلیل آن را پرسیدن گفت که آن فردی که هر شب کیسه غذا برای نیازمندان می برد، امام (ع) بوده است. فرد غسال تاول های شانه مبارک امام (ع) را مشاهد کرده بود و این موضوع را فهمیده بود. با شنیدن این جریان کسی نمی توانست مانع از اشک های خود شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
معیار با ارزش بودن اعمال چیست | چگونه رضایت الهی را بدست آوریم
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)