معیارهای لباس بارداری مناسب | چگونه لباس مخصوص بارداری انتخاب کنیم | لباس بارداری مناسب چیست

معیارهای لباس بارداری مناسب | چگونه لباس مخصوص بارداری انتخاب کنیم | لباس بارداری مناسب چیست
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/12

خانم ها زمانی که باردار می شوند به دلیل استایل جدیدی که به خود می گیرند نیاز به لباس های جدید دارند. یکی از دغدغه ها و نگرانی های خانم های باردار پوشیدن لباس هایی مخصوص بارداری است. خانم ها همیشه نسبت به این موضوع حساس بوده و در انتخاب لباس مناسب برای دوران بارداری وسواس خاصی به خرج می دهند. در سال های اخیر در کشورمان با افزایش رو افزون نوزادانی که متولد می شوند نیاز به لباس بارداری نیز به تبع افزایش پیدا نموده است.

تا شش ماه نخست ممکن است بتوانید همان لباس های قدیمی خود را که کمی گشادتر هستند پوشیده و استفاده کنید اما در نهایت بعد از آن مدت نوبت شماست که به فکر شکم ورم کرده خود باشید و حتما نیاز به یک دست لباس مناسب بارداری دارید. در این مقاله در مورد لباس های بارداری مناسب برای خانم ها سخن می گوییم و به شما پیشنهاداتی را ارائه می کنیم که بهترین لباس بارداری را برای خودتان تهیه کنید.

نکاتی برای خریدن لباس مخصوص بارداری:
لباس بارداری یک لباس راحت گونه است. نوع پارجه برای این لباس باید به گونه ای تهیه شده باشد که گشاد بوده و قابلیت کشسان خوبی داشته باشد. چون شما روز به روز افزایش وزن و حجم پیدا می کنید از این روز پارجه لباس بارداری که انتخاب می کنید باید قابلیت گشاد شدن حتی تا چند سایز بزرگتر را نیز داشته باشد. از پارچه هایمناسب برای بارداری می توان به نخی کشباف و استرچاشاره نمود که برای لباس های بارداری بسیار عالی هستند.

اندازه بزرگتر از خود را انتخاب کنید
همانطور که می دانید از ماه ششم تا ماه نهم بیشترین حجم افزایش را در ناحیه شکم دریافت می کنید. لباسی که انتخاب می کنید از هر لحاظ باید مناسب باشد. باید سایزی را که برای لباس بارداری خود انتخاب می کنید به مقدار باشد که تا انتهای دوران بارداری خود بتوانید از آن استفاده کنید. پس سعی کنید یکی دو سایز بیشتر از سایز کنونی خود انتخاب کنید تا در ماه های آتی به مشکل سایز و اندازه برخورد نکنید.
لباسی را که انتخاب می کنید باید در تمامی ابعاد مناسب شما باشد. شکم، سینه و ران ها با توجه به ژنتیک هر شخص می تواند اعضایی باشند که با رشد و نمو بچه درون شکم شما افزایش حجم پیدا کنند. پس لباسی را که می خرید نسبت به اجزایی که بدان اشاره نمودیم به دقت بررسی نمایید تا در تمامی جنبه ها مناسب باشد.

لباس مد روز انتخاب کنید
لباسی را که برای خود انتخاب می کنید باید حدالمکان مد روز باشد. پوشیدن لباس های قدیمی و د مده باعث می شود شما احساس کنسد که زیبا نیستید و احساس خوبی شما را همراهی نکند. اما زرمانی که یک شلوار جین مخصوص بارداری را خریداری می کنید پی می برید که شما همان شخص هستید و می توانید لباس مد روز مخصوص بارداری بپوشید و در روحیه شما بسیار تاثیر خواهد گذاشت.

کفش مناسب بخرید
بسیاری از خانم ها در دوران بارداری پاهاییشان نیز افزایش سایز پیدا خواهد نمود. نه به این عنوان که بزرگتر خواهد شد بلکه ورم نمودن پاها باعث می شود که از لحاظ اندازه کمی افزایش پیدا کند. پس کفشی مناسب پاهای خود خریداری کنید چون کفش های قدیمی شماد به پای شما کوچکتر خواهد شد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 648
تعداد کل نظرات : 21
تعداد کل آرا: 427
تعداد کل بازدیدها: 197294

نظرات کاربران

*