معنای برندها و آرم های شرکت های معروف دنیا(همراه فیلم)

معنای برندها و آرم های شرکت های معروف دنیا(همراه فیلم)

بسیاری از شرکت ها و برندهای معروف دنیا آرم یا لوگویی(Logo) دارند که براساس یک معنا یا مفهوم خاصی یا به دلیل یک پیشینه خاصی شکل گرفته و طراحی شده اند. در این نوشته و در فیلم زیر برخی از این آرم ها و معنای نهفته در پس آنها توضیح و نمایش داده می شوند.

هیوندا(Hyundai)

بسیاری تصور می کنند که آرم شرکت هیوندا که شبیه حرف H می باشد در واقع حرف اول نام آن در زبان انگلیسی است، در حالیکه اینطور نیست و آرم/لوگو هیوندا که حرف H به حالت کج است در واقع حالت دست دادن دو نفر که یک طرف نماینده شرکت و یک طرف مشتری است را نشان می دهد.

آدیداس(Adidas)

آدیداس که شرکت قدیمی و معروف تولید کفش و لوازم ورزشی است در واقع از نام موسس آن یعنی آدولف داسلر(Adolf Dassler) گرفته شده است. دو حرف اول Ad به اضافه Das. همچنین در آرم این شرکت سه خط از کوچک به بزرگ وجود دارد که نشانگر یک کوه است و سمبلی از موانع و سختی هایی است که ورزشکاران باید در زندگی حرفه ای خود طی کنند.

اپل(Apple)

آرم شرکت اپل که یک سیب گاز زده است را موسس این شرکت در مصاحبه خود اینگونه توصیف می کند که زمانی تعدادی سیب خریداری کرده و سعی کرده که آنها را به حالات مختلف ترسیم کند یکی از این حالات حلت گاز زدن(Bite) سیب بوده و چون این حالت به کلمه بایت(Byte) در علوم کامپیوتر شباهت داشته، بنابراین از این آرم برای برند خود استفاده کرده است. البته در خصوص آرم اپل نظرات و افسانه های مختلفی وجود دارند که می توانید در چرا لوگو (Logo) اپل سیب گاز زده است؟ مطالعه کنید.

سونی وایو(Sony VAIO)

آرم وایو(VAIO) که برند لپ تاپ های شرکت سونی بوده و هم اکنون به عنوان یک برند مستقل نیز شناخته می شود نشانگر دو ویژگی در علوم الکترونیک و کامپیوتر هستند. حروف VA نمادی از امواج انالوگ بوده و حروف IO هم نمادی از صفر و یک هستند که اساسا علوم کامپیوتر را شکل می دهند.

آمازون(Amazon)

در آرم شرکت آمازون در پایین کلمه Amazon یک پیکان منحنی شکل وجود دارد که این پیکان نمادی از حالت لبخند انسان است و نشانگر رضایت مشتریان است – یعنی همه از آمازون راضی هستند. این پیکان منحنی شکل از حرف A تا حرف Z که حروف اول و آخر الفبا انگلیسی هستند کشیده شده اند و نشانه ای از این است که شما در آمازون همه چیز از A تا Z می توانید بیابید و بخرید!

تویوتا(Toyota)

آرم برند تویوتا یکی از پرمعنا ترین آرم های تجاری دنیاست. زیرا هم آرم/لوگو آن نشانه ای از یک سوزن و نخ درون آن است که نمادی از پیشینه این شرکت است- تویوتا زمانی تولید کننده ماشین الات نساجی بوده است. هم اینکه بخش هایی از آرم تویوتا همانطور که در فیلم زیر می بینید نمادی از حروف انگلیسی TOYOTA هستند.

کانتیننتال(Continental)

این شرکت معروف تولید کننده تایر در آرم خود که همان کلمه Continental است دو حرف اول را نمادی از یک چرخ ماشین یعنی ترکیب تایر و رینگ در نظر گرفته است.

پینترست(Pinterest)

پینترست که یک وبسایت اشتراک عکس است که در آن مردم عکس های مورد علاقه خود را در صفحه خود در پینترست با یک پین می چسبانند. بنابراین در آرم این وبسایت نیز حرف اول آن که P است به شکل همان پین است و همچنین خود عبارت Pinterest نیز در زبان انگلیسی را می توان ترکیب دو کلمه Pin و Interest دانست که در واقع وصل کردن با پین و آنچه علاقه مندید را نشان می دهد.

توبلرون(Toblerone)

این شرکت که یکی از معروفترین تولیدکنندگان شکلات در شهر برن سوئیس است در آرم خود شکل یک خرس ایستاده را دارد و دلیل آن شهر برن محل این شرکت است که به شهر خرس ها معروف است.

ب ام و(BMW)

در آرم شرکت خودروسازی بی ام و/بی ام دبلیو چهار خونه به رنگ های آبی و سفید وجود دارد که عده ای تصور می کنند نشانه ای از ملخ های هواپیماهای قدیمی است و به پیشینه شرکت بی ام و در حوزه هوانوردی اشاره دارد. اما حقیقت این است که این دو رنگ در میان آرم شرکت ب ام و نشانی از چهارخونه های آبی و سفید در پرچم ایالت باواریا آلمان محل استقرار شرکت بی ام دبلیو است.

ال جی(LG)

آرم شرکت تولید لوازم خانگی ال جی در نظر طراحان آن به چهره یک انسان شباهت دارد و سمبلی از آرمان این شرکت در توجه و تعامل با انسان است.

نرم افزار اورنوت(Evernote)

در آرم این نرم افزار ثبت وظایف و یادداشت از سر یک فیل استفاده شده است و دلیل آن این است که فیل ها حافظه خوبی در به خاطر سپردن چهره انسان ها و همچنین صحنه ها و رویدادها دارند و این همان کاری است که نرم افزار اورنوت انجام می دهد.

کوکا کولا(Coca Cola)

در آرم این شرکت تولید کننده نوشیدنی ها که از همان کلمه Coca Cola با رنگ های سفید و قرمز استفاده کرده است، نشانه ای از پرچم کشور دانمارک که آن نیز به دو رنگ قرمز و سفید است دیده می شود. کوکا کولا از این حالت به جهت بازاریابی در کشورهای اسکاندیناوی بهره برده است.

فیلم زیر را که درخصوص معنا و فلسفه آرم برندهای تجاری معروف دنیاست حتما تماشا کنید تا توضیحات فوق نیز بهتر برایتان قابل درک شود:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 173
تعداد کل آرا: 2575
تعداد کل بازدیدها: 626033


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)