معرفی نرم افزارهای حذف دائمی و غیر قابل بازگشت اطلاعات از کامپیوتر

معرفی نرم افزارهای حذف دائمی و غیر قابل بازگشت اطلاعات از کامپیوتر
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/06/04

در مقاله معرفی اپلیکیشن های حذف کامل اطلاعات بدون امکان بازیابی یا ریکاوری در اندروید درخصوص حذف دائمی و غیرقابل بازیابی اطلاعات از گوشی های اندروید توضیح داده شد و دو نرم افزار مخصوص این کار معرفی شدند. در این نوشته دو نرم افزار خوب که مخصوص حذف دائمی، غیرقابل بازگشت و غیرقابل بازیابی/ریکاوری اطلاعات از درون هارد دیسک های کامپیوترها یا لپ تاپ ها(ویندوز) می باشند، معرفی می شوند.

Stellar File Wipe 4.1.0.0 

Stellar File Wipe 4.1.0.0 برنامه ای است که با استفاده از الگوریتم های Overwriting پیشرفته بطور مؤثری محتویات هارد درایو را برای نابود سازی امن اطلاعات پاک می کند پاک کردن اطلاعات با این شیوه بطور چشمگیری امکان بازیابی اطلاعات را غیرقابل امکان می کند و بدین صورت شما مطمئن خواهید شد که اطلاعات مهم و شخصی شما بدست افراد غیرمجاز نخواهد افتاد. این برنامه براحتی قادر است تا فایل ها، پوشه ها، درایو ها(بصورت کامل)، فضای خالی درایو ها(فقط فضای خالی)، فعالیت های سیستم، ردپاهای برنامه و ... را بطور کامل پاک کند.

Data Sweeper Pro 3.7

نرم افزار دیتا سویپر هم نرم افزار خوبی برای حذف دائمی و غیرقابل بازیابی اطلاعات از روی هارد های رایانه ها می باشد.

طرز کار نرم افزار حذف دائمی اطلاعات دیتا سویپر(Data Sweeper) اینگونه است که محل دقیق قرارگیری فایل بر روی حافظه را شناسایی کرده و آن قسمت از حافظه را با کاراکتر های تصادفی و یا Null رونویسی میکند. به این ترتیب امکان بازیابی آن فایل وجود نخواهد داشت.

این نرم افزار میتواند چندین بار عملیات رونویسی را تکرار کند تا خیال شما از بابت حذف کامل فایل راحت شود. همچنین امکان حذف ایمن تعداد زیادی فایل به صورت همزمان را دارد.

نرم افزار Data Sweeper  قابلیت این را دارد که فایل های موجود در حافظه موبایل یا دوربین دیجیتال یا هر دستگاهی که دارای حافظه دیگر را حذف کند. برای حذف دائمی اطلاعات از طریق این نرم افزار از دیگر دستگاه ها ابتدا باید آن دستگاه را توسط کابل USB به کامپیوتر وصل کنید تا حافظه آن به صورت یک درایو در My Computer ظاهر شود (میتوانید از Memory Reader هم استفاده کنید) . سپس از این نرم افزار برای پاکسازی فایل ها کمک بگیرید.

نرم افزار Clean Disk Security

نرم افزارClean Disk Security   از چهار روش و چهار مسیر برای حذف اطلاعات استفاده می کند که جدیدترین روش آن Gutmann نام دارد و در ۳۲ فاز عمل کرده و کاربر را از غیرقابل بازیابی بودن اطلاعات مطمئن می سازد. در کنار این قابلیت اصلی، نرم افزار توانایی حذف فایل های اضافی اینترنت، کَش مرورگرها،حذف recent files ویندوز، پاکسازی هارد از فایل های اضافی و … در زمره توانایی های خود جا داده است. این نرم افزار جهت حذف اطلاعات درون هارد دیسک دارای مرورگر داخلی می باشد تا کاربر به راحتی نسبت به انتخاب دایرکتوری یا فولدرهای مورد نظر خود اقدام نمایید.

نرم افزار HardWipe 4.1.2 + Portable

این نرم افزار که بصورت قابل حمل/پورتابل بوده و نیاز به نصب ندارد، برای حذف غیر قابل بازیابی اطلاعات از حافظه ها از جمله حافظه کامپیوترهای شخصی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. از جمله قابلیت های این نرم افزار می توان به قابلیت پاک کردن تکی و گروهی فایل ها اشاره کرد. قابلیت دیگر نرم افزار حذف دائمی و غیرقابل بازیابی فایل ها هارد وایپ این است که از خاصیت راست کلیک هم پشتیبانی می کند و شما با راست کلیک روی نرم افزار می توانید براحی فایل شخصی مورد نظرتان را برای همیشه حذف نمایید. می تونید نرم افزار HardWipe 4.1.2 + Portable را می توانید از اینجا دانلود کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 383
تعداد کل آرا: 4056
تعداد کل بازدیدها: 1622493

نظرات کاربران

*