معایب و مشکلات موتور EF7

معایب و مشکلات موتور EF7

در مقاله "موتور EF7 سمند ساخت کجاست؟ انواع موتورهای EF7 کدامند؟" درخصوص مراحل و نحوه ساخت موتور EF7 که در محصولات ایران خودرو یعنی سمند و دنا قرار گرفته است، توضیح داده شد و انواع موتورهای EF7 ساخت ایران خودرو معرفی شدند. با توجه به اینکه این موتورهای EF7 بر روی انواع مختلف و متعددی از محصولات ایران خودرو قرار گرفته اند، کارکرد و عملکرد آنها متفاوت است و ممکن است مشکلات و معایبی هم در خودرو هم به ذات و خود موتور داشته باشند. در زیر برخی از مشکلاتی که صاحبان محصولات ایران خودرو با موتور EF7 تجربه کرده اند، گردآوری شده است.

شاید مهمترین مشکلی که در موتورهای EF7 ایران خودرو مشهود است عدم تناسب موتور با گیربکس است؛ یعنی با توجه به حجم موتور و توان موتور EF7 گیربکس بکار رفته در آن که همان گیربکس مورد استفاده در خودروهای پژو و سمند با موتور TU5 است نمی تواند نیرو را به اندازه کافی منتقل کند.

مورد دیگری که بسیاری از صاحبان خودروهای دنا یا سمند با موتور EF7 از آن شاکی بوده اند، روغن ریزی این موتور است که البته این مشکل موتور را باید با توجه به نوع رانندگی و مشکلاتی که برای هر موتوری می تواند پیش آید نمی توان آن را مختص EF7 دانست.

مشکلاتی در سیستم برقی موتور EF7 که به دلیل اینکه تعمیرکار ماهر و خبره مسلط به موتور EF7 وجود ندارد، مشکلاتی را در عیب یابی و رفع عیب برق رسانی و سیستم برقی موتور EF7 بوجود آورده است.

بطور کل با بررسی نظرات صاحبان خودروهای مجهز به موتور EF7 می توان اینگونه نتیجه گرفت که مشکلات بیان شده توسط انها متعدد و مختلف هستند که بعضا به دلیل استفاده نادرست بوجود آمده اند و کمتر مواردی وجود دارد که مشکلات موتور EF7 از اساس مشکل داشته باشند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 3.6
sigmaمجموع آرا: 8

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 197
تعداد کل آرا: 2660
تعداد کل بازدیدها: 679778


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)