مضرات چای چیست؟ مصرف چای برای چه کسانی ممنوع می باشد؟

مضرات چای چیست؟ مصرف چای برای چه کسانی ممنوع می باشد؟

چای یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها می باشد، که معمولا اکثر مردم در طول روز از آن استفاده می کنند، با این حال، مصرف چای برای همه مفید می باشد، و در برخی از موارد و یا در زمان برخی از بیماری ها مصرف چای توصیه نمی شود چرا که می تواند مضراتی را داشته باشد. در این مطلب ممنوعیت مصرف چای برای افراد مختلف بررسی شده است.

این نوشیدنی سنتی که معمولا یکی از شایع ترین و رایج ترین نوشیدنی است، دارای فوائد بسیاری می باشد، و از ویژگی های درمانی بسیاری برخوردار است. اما در زمان برخی از بیماریها، استفاده از چای می تواند مضر و خطرناک باشد. از جمله بیماری هایی که در زمان انها نباید از چای استفاده کرد، عبارتند از:

1- بیماری گاستریت، عفونت معده و روده اثنا عشر، بیماری دستگاه گوارش مانند ریفلاکس مری و معده، به ویژه در زمانی که این بیماریها شدت دارد، چای خوردن مضر می باشد. چای موجب افزایش اسید معده می گردد. که این امر سبب وخیم تر شدن بیماری می گردد.

2- در زمان برخی از بیماری های کلیوی، در موقع داشتن سنگ کلیه هم لازم است مقدار مصرف چای را کاهش داد. چای به علت اینکه دارای خواص ضد عفونی کنندگی می باشد، سبب افزایش درد کلیه ها می گردد.

3- در انسان های سن بالا در زمان بیماری پوکی استخوان و سایر بیماری های استخوانی، که استفاده زیاد از چای مضر می باشد. چرا که چای سبب از بین رفتن کلیسیم استخوان ها می شود.

4- در زمان بی خوابی، بیماری آریتمی قلب (Cardiac arrhythmia)، فشار خون بالا (Hypertension) استفاده از چای مضر می باشد. چرا که چای در ترکیباتش دارای کافئین می باشد.

5- در زمان خوردن غذا، ویژه بلافاصله بعد از آن هم خوردن چای توصیه نمی شود، چرا که چای بعد از غذا خوردن غذا سبب از بین رفتن جذب آهن و پروتئین در بدن می شود.

6- در زمان بارداری و حاملگی هم استفاده از چای باید به حداقل کاهش یابد. چرا که چای بر روی قلب و کلیه تاثیر منفی دارد. چرا که در زمان حاملگی بدون چای هم در این اندام ها در فشار هستند و مصرف چای سبب تشدید آن می شود، تحقیقات دانشمندان ژاپنی نشان می دهد، زنانی که در زمان حاملگی چای زیاد می خورند، (این هم شامل چای سیاه و هم چای سبز می شود) موجب می شوئد که نوزاد در شکم مادر وزن نگیرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
مضرات چای چیست؟ مصرف چای برای چه کسانی ممنوع می باشد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)