مضرات و خطرات پوشیدن کفش بدون جوراب در مردان

مضرات و خطرات پوشیدن کفش بدون جوراب در مردان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/28

گاهی انسان به علت تنگ بودن وقت و نداشتن حوصله و ... کفش را بدون جوراب می پوشید. و یا اخیر در بین مردم و به ویژه جوانان مد شده است که بدون جوراب کفش می پوشند، در حلی که پوشیدن کفش بدون جوراب می تواند خطراتی داشته باشد و سبب ایجاد برخی از بیمارهای پوستی و عفونتی گردد. از این رو، در مطلب حاضر شما را با برخی از خطرات و مضرات پوشیدن کفش بودن جوراب آشنا می کنیم.

اخیرا در بین مردان پوشیدن کفش بدون جوراب مد شده است. و خیلی از مردان به خاطر مد آن را انجام می دهند. اما متخصصان اعلام کرده اند که، پوشیدن کفش بدون جوراب می تواند خطرات و مضرات زیادی برای مردان داشته باشد.

پوشیدن بدون جوراب کفش، موجب می شود که در پا تاول و کبودی به وجود آید که در نتیجه آن ریسک ابتلا عفونت های قارچی بیشتر می شود.

چرا که داخل کفش با جذب کامل باکتری ها، که در شرایط مرطوب می باشند، فضای مناسبی را برای تکثیر باکتری ها و میکروب ها به وجود می اورد.

کفش به علت پوشانده همه اطراف پا در مقایسه با لباس ها و اندام های دیگر روزی نیم لیتر بیشتر عرق جذب می کند. از این رو، جوراب بین کفش و پا یک لایه و فاصله ایجاد می کند. و عرق را حذب خود می کند، و مانع از بو گرفتن کفش می شود.

وقتی کفش را بدون جوراب می پوشید، نم و عرق پا می ماند، و این می تواند سبب ایجاد بیماری و عفونت قارچی جدی شود. به ویژه این که مواد اولیه در تولید کفش و این که از کجا و از طرف کدام شرکت ساخته شده است معلوم نیست، و این عامل هم می تواند بیماری را گسترش دهد.

در حال حاضر در تولید بسیاری از کفش ها از محصولاتی استفاده می شود که امکان هوا کشیدن به کفش را نمی دهد، و در نتیجه به این دلیل که آستر کفش ها هوا نمی کشند و نم، گرما و باکتری ها در داخل کفش باقی می مانند.

عفونت قارچی در پا، می تواند این پی آمد را نیز داشته باشد که جوراب و کفش را زود به زود باید تعویض کنیم.

در زمانی که در پا، عفونت قارچی به وجود می آید، تاول های کوچک بر روی پا به وجود می آید. پوسته پوسته شدن، کنده شدن پوست، عرق کردن، بوی بد، و علائمی مانند زردی به وجود می آیند. افراد در زمانی که این علائم را مشاهده می کنند شروع به مداوا و درمان خانگی می کنند. و یا به دکتر مراجعه می کنند. وقتی با مداخله پزشک عفونت قارچی مداوا می شود این یک بیماری است.

برای اینکه از ایجاد باکتری های مضر در کفش جلوگیری کنیم. باید هر 48 ساعت کفش را در معرض هوای آزاد قرار دهیم. علاوه بر این، استفاده از موادی مانند کیسه های چای خشک می تواند سبب خشک شدن رطوبت موجود در کفش شود. در داخل کفش کیسه چای خشک را در شب قرار دهید و تا صبح بگذارید در آن بماند تا نم را به صورت کامل جذب نماید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277066

نظرات کاربران

*