مضرات و خطرات سیگار کشیدن با نوشیدنی و غذای گرم

مضرات و خطرات سیگار کشیدن با نوشیدنی و غذای گرم

برخی از افراد سیگاری وقت و بی وقت سیگار می کشند، در زمان غذا خوردن و یا چای خوردن هم سیگار در لب های آن می باشد، در حالی که تغییرات محققان و دانشمندان نشان می دهد سیگار کشیدن در زمان خوردن غذای گرم و یا نوشیدن چای و دیگر نوشیدنی های گرم مضرات و خطرات آن را چند برابر می کند.

سیگار کشیدن بدون شک برای سلامتی انسان مضر می باشد، علاوه بر این در برخی از افراد سیگاری، همزمان با سیگار کشیدن آدامس هم می جوند، چای می خورند و یا از انواع غذاها استفاده می کنند. اگر چه سیگار کشیدن به صورت کلی مضر است ولی در زمان سیگار کشیدن، جویدن آدامس، غذا خوردن و ... برای سلامتی انسان بسیار خطرناک تر می باشد و بیماری های مختلف را ایجاد می نماید.

حتی سرطان هایی مانند سرطان مری هم می تواند نتیجه سیگار کشیدن باشد. امروز 90 درصد از علل ایجاد سرطان مری سیگار کشیدن می باشد. در دنیا متخصصان بیماری های داخلی در مورد این امر به مردم هشدارهای جدی می دهند.

آمارهای امروزه نشان می دهد که، در دنیا افرادی که در نتیجه سرطان مری می میرند، افزایش یافته است. اگر چه سرطان مری در بین سرطان های نادر می باشد، اما در سال گذشته تعداد مبتلایان به آن در ترکیه و آمریکا افزایش یافته است.

به عقیده پزشکان، علل اصلی این امر سیگار کشیدن می باشد، به ویژه افرادی که همزمان با سیگار کشیدن از نوشیدنی های گرم مانند چای و یا از غذای گرم استفاده می کنند، سیگار کشیدن همزمان با خوردن غذای گرم و یا نوشیدنی گرم مضرات و خطرات زیادی دارد. متخصصان توصیه می کنند افرادی سیگار در سنین 50 الی 70 سالگی حتما معاینه آندوسکوپی را انجام دهند.

لازم به ذکر می باشد که، نشانه و علائم اولیه سرطان مری سخت شدن قورت دادن غذا می باشد. یعنی در زمانی که غذای سفت و نونی می خورید با مشکل قورت دادن مواجه می شوید و زمانی که غذای آبکی هم مصرف می کنید، قورت دادن به سختی انجام می شود و بی اشتهایی به وجود می آورد.

از دیگر علائم این بیماری درد در معده، لاغر شدن به سرعت، سوزش در ناحیه سینه، آسیب دیدن تارهای صوتی، حالت خفگی، برگشت غذا به دخل دهان، خونریزی در گلو، سرفه خونی و احساس خفگی می باشد.

برای داشتن سلامتی و مراقبت از آن در درجه اول سعی کنید که سیگار نکشید و اگر فرد سیگاری هستید آن را هر چه زودتر ترک کنید، چون سیگار بسیار مضر می باشد و سبب ابتلا انسان به انواع سرطان ها می گردد، اما اگر نمی توانید سیگار را ترک کنید و یا اصلا تمایلی به ترک آن ندارید، می توانید حداقل در زمانی جه نوشیدنی گرم مانند چای می خورید و یا غذای گرم مصرف می کنید سیگار نکشید، چرا که سیگار کشیدن در این موقع خطرات و آسیب های ان را چند برابر می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
مضرات و خطرات سیگار کشیدن با نوشیدنی و غذای گرم
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)