مضرات نوشیدنی های الکلی | سرطان های ناشی از نوشیدنی های الکلی

مضرات نوشیدنی های الکلی | سرطان های ناشی از نوشیدنی های الکلی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/09/22

خوشبختانه دین مبین اسلام مصرف مشروبات الکلی را حرام کرده است، ولی در میان کشورهای غیر مسلمان و حتی در بین برخی از کشورهای مسلمان و مردم مسلمان برخی عادت به مصرف مشروبات الکلی و غیر الکلی که مست کننده می باشند، دارند، در حالی که این نوشیدنی ها برای سلامتی انسان مضر می باشد، و طبق تحقیقاتی که انجام شده، احتمال ابتلا انسان به هفت نوع سرطان را به وجود می آورند. حال برای اینکه با مضرات این نوشیدن ها آشنا شوید و به حکت حرام اعلام شدند این گونه نوشیدنی ها در اسلام پی ببرید، توصیه می کنم این یادداشت را مطالعه کنید.

 الکل نوعی ماده مخدر است که در مقایسه با سایر مواد مخدر، راحت تر در اجتماع پذیرفته می شود. با این حال، قدرت اعتیادآوری آن به هیچ عنوان کمتر از سایر انواع مواد نیست. اما با این حال، امروز در درست کردن بسیاری از نوشابه ها از الکل استفاده می شود، و مصرف این نوشیدنی در دنیا طرفداران زیادی دارد در حالی که عده ای شاید اندک به مضرات و زیان های آن توجه کرده باشند. از لحاظ علمی، الکل در زمره موادی دسته بندی می شود که فعالیت بدن را کند کرده و سرعت عملکرد های حیاتی آن را کاهش می دهد. در نتیجه فردی که الکل مصرف می کند به سختی راه می رود، بریده بریده صحبت می کند، و قادر نیست که به سرعت از خود عکس العمل نشان دهد.

در دنیای طب در مورد زیان ها و مضرات نوشیدنی های الکی بسیار تحقیق شده است، برخی از مردم متعقدند که استفاده به مقدار کم از شراب قرمز می تواند ریسک ابتلا به بیماری سیستم قلبی – عروقی را کاهش دهد.

اما به عقیده انکولوژیست ها، نوشیدنی های الکلی مضر می باشند و اینکه مقدار کم آن غیر مضر است صحت ندارد. به هر مقداری که از این نوشیدنی های استفاده شود، ریسک ابتلا به سرطان افزایش می یابد.

طبیعی می باشند کسانی که به مقدار زیاد و هر روزه از این نوشیدنی ها استفاده می کنند، ریسک ابتلا به سرطان در آنها به همان مقدار افزایش می یابد.

بر اساس تحقیقاتی که انکولوژیست های آمریکایی انجام داده اند، نوشیدنی های الکلی حداقل می تواند منجر به ایجاد شش نوع سرطان در انسان شود. از جمله این سرطان ها عبارتند از:

- سرطان دهان؛

- سرطان گلو؛

- سرطان مری؛

- سرطان کبد؛

- سرطان روده بزرگ و کوچک؛

- سرطان پستان؛

به طور کلی، مرکز تحقیقات بیماری سرطان در دنیا، به مردم توصیه می کند که از مشروبات استفاده نکنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 89
تعداد کل آرا: 3254
تعداد کل بازدیدها: 717127

نظرات کاربران

*