مضرات مصرف زیاد قند و شکر چیست؟

مضرات مصرف زیاد قند و شکر چیست؟

یکی از راهایی که در افزایش طول عمر و سلامتی بسیار موثر است، کاهش مصرف قند و شکر در رژیم غذایی می باشد. مصرف بیش از حد قند و شکر مستقیما بر سلامتی ما تاثیر می گذارد و صدمات جبران ناپذیری را به بدن ما وارد می کند. در این مقاله قصد داریم به چند مورد از ضررهای مصرف زیاد قند و شکر اشاره کنیم و بررسی کنیم مصرف قند چه آسیب هایی را می تواند برای ما به همراه داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید

در قسمت پایین به بررسی برخی از مضرات مصرف قند و شکر، اشاره کرده ایم:

شکر سیستم دفاعی بدن را ضعیف می کند

زمانی که شما یک دوز بالا از قند و شیرینی مصرف می کنید، برای مثال شیرینی خامه ای یا شکلات های بسیار شیرین می خورید، به طور موقتی سیستم دفاعی بدن خود را در مقابل خطرات،  تضعیف می کنید. تاثیر این عمل ممکن است چند ساعتی به طول بینجامد و اگر شما در طول روز چند بار این کار را تکرار کنید، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به سیستم دفاعی شما وارد شود

.مضرات مصرف زیاد قند و شکر چیست؟

قند و شکر التهاب را افزایش می دهد

التهاب که بخشی از سیستم دفاعی بدن است، همیشه اتفاق بدی نیست. اما خوردن غذاهای پر از قند و شکر می تواند منجر به التهاب مزمن و نامناسب شود که نه تنها هیج سودی ندارد بلکه باعث پیری و بروز بیماری ها می شود.

مصرف قند و شکر باعث می شود هورمون رشد را  نتوان کنترل کرد.

اگر می خواهید به طور طبیعی فرایند پیری خود را کنترل کنید، باید بتوانید کاری کنید که هورمون رشد خود را کنترل کنید. پرهیز از مصرف قند و شکر یک راه خوب برای انجام این کار است. ورزش کردن، ایجاد فاصله زمانی بیشتر بین وعده های غذایی و دوری از استرس نیز می توانید در این مسیر موثر باشد.

قند و شکر باعث افزایش خطر احتمال ابتلا به قند خون می شود

مولوکول های قند و شکر زمانی که وارد جریان خون شما می شوند به دنبال این هستند که به چیزی مثل پروتئین ها و یا مولکول های چربی بچسبند. این مولکول ها ترکیبات سمی تولید می کنند. اگر نتوانید خود را ترغیب کنید که از خوردن شیرنی های خوشمزه پرهیز کنید، سرنوشت خوبی در انتظار شما نخواهد بود.

شکر میزان انسلین را افزایش می دهد

هجوم قند و شکر به بدن شما  نتیجه مشخص خواهد داشت، میزان قند خون شما بالا می رود. کمی بعد پانکراس یا لوز المعده شما برای اینکه این میزان قند را از خون شما پاک کند، مجبور می شود مقداری انسلین به سلول های شما ارسال کند. زمانی که قند خون پایین بیاید، میزان ترشح انسلین نیز به حد طبیعی خود باز می گردد. اما زمانی که قند زیاد مصرف می کنید در واقع درخواست انسلین می کنید که این کار عواقب ناخوشایندی دارد. در طول مدت طولانی تر ممکن است پانکراس شما نتواند به درخواست انسلین جواب دهد. تبریک! شما اکنون به دیابت مبتلا شده اید که به تزریق انسلین نیاز دارید.مضرات مصرف زیاد قند و شکر چیست؟

این موارد تنها برخی از مهمترین مضرات مصرف قند و شکر بودند که به آن ها اشاره شد، قطعا موارد دیگری نیز وجود دارد که در این جا زمان پرداختن به آن ها نیست. بنابراین توجه داشته باشید که پرهیز از مصرف بیش از اندازه قند و شکر می تواند یکی از موثر ترین راه ها باشد که شما را از بسیاری از بیماری ها و همچنین پیری در امان نگه دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 591
تعداد کل نظرات : 427
تعداد کل آرا: 2938
تعداد کل بازدیدها: 277440


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)