مضرات لاک ناخن ژله ای | خطرات استفاده از لاک های ناخن ژله ای

مضرات لاک ناخن ژله ای | خطرات استفاده از لاک های ناخن ژله ای
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/09/03

استفاده از مواد آرایشی به ویژه لاک ناخن مورد علاقه بسیاری از خانم ها می باشد، بسیاری از خانم ها بر روی ناخن ها دست و پا از لاک های ناخن برای آرایش استفاده می کنند و هر روز لاک هایی جدید و مختلف در بازار تولید می شود، که لاک ناخن ژله ای یکی از لاک هایی است که بسیار مورد توجه خانم ها است و مدت ماندگاری آن بر روی ناخن طولان تر از سایر لاک ها می باشد، اما این لاک ها مضرات و خطراتی هم دارند.

امروزه در مورد لاک های ناخن از نوع ژله ای، کسی نیست که چیزی نشنیده باشد. هر خانمی که می خواهد مد روز باشد، در طول سال چند بار هم که شده باشد، از این محصولات استفاده می کند. این گونه از لاک ها به مدت 3 الی 4 هفته بر روی ناخن می چسبند و می مانند. با تمام شدن مدت زمان، لاک ژله ای با لاک ژله ای دیگر جایگزین می شود.

در صورتی که از لاک زدن اجتناب کنید، ناخن به سرعت شروع به ضعیف شدن می کند و برق آن از بین می رود. از این رو، لازم است راه های محافظت از تاثیرات منفی لاک های ژله ای ناخن آشنا شوید؟

لاک های ژله ای، لاک هایی نیستند که خود به خود خشک شوند، حتماً باید آن را زیر اشعه نور ماورای بنفش خشک کرد، در زمان خشک کردن این لاک ها، لایه بالایی ناخن با لاک ژله ای مخلوط می شود و ناخن ترکیب خود را از دست می دهد.

کارشناسان بر این باروند که، لاک ژله ای و مانیکورهایی از این نوع بسیار مضر می باشند، بعد از اینکه دو بار پشت سر هم، از لاک های ژله ای یا مانیکور و غیره استفاده شد، ناخن ها حداقل باید به مدت 3 ماه استراحت کنند.

مضرات لاک ناخن ژله ای | خطرات استفاده از لاک های ناخن ژله ای

تنها ضرر لاک های ژله ای از بین بردن ترکیب لایه بالایی صدف ناخن نیست، اشعه های ماورای بنفش، که آن را خشک می کند، برای پوست هم مضر می باشد، در زمان انجام این کار، برای محافظت از پوست باید از دستکش های ویژه استفاده شود.

برای کسانی که بر روی دست خود خال دارند، اشعه ماورای بنفش بسیار خطرناک می باشد، در این موقع علاوه بر احتمال سوختگی پوست، امکان ابتلا به سرطان پوست هم وجود دارد.

این لاک ها دارای چند لایه می باشند، به همین دلیل ناخن ها نمی توانند، نفس بکشند و به مرور زمان طراوت و نیروی خود را از دست می دهند.

برای از بین بردن این لاک ها از روی ناخن از ابزارهای ویژه و یا پاک کننده های بسیار قوی و ویژه استفاده می شود. ابزار به ناخن ها آسیب می زند و مواد تمیز کننده هم سبب آب شدن لاک می شود و در نتیجه سموم آن وارد ناخن می گردد.

آره، زیبایی قربانی طلب می کند، آیا این قربانی به از بین بردن سلامتی می ارزد؟ خانم هایی که نمی توانند به استفاده از این لاک ها پرهیز کنند، باید در نظر داشته باشند که به غذاهای روزانه خود گوشت ماهی چرب، ویتامین، پروتئین و محصولات مفید دیگر اضافه کنند.

در زمان که بین استفاده از این لاک ها فاصله می دهید، بهتر است ناخن ها را کوتاه کرده و هر روز با روغن زیتون، هلو و یا دیگر روغن ها تمیز کنید و تنها از لاک های تغذیه کننده ناخن استفاده نمائید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276359

نظرات کاربران

*