مضرات قرص ژلوفن چیست | قرص ژلوفن چه عوارض دارد | مصرف بیش از حد قرص ژلوفن باعث چه چیزی می شود

مضرات قرص ژلوفن چیست | قرص ژلوفن چه عوارض دارد | مصرف بیش از حد قرص ژلوفن باعث چه چیزی می شود
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/01/28

مضرات قرص ژلوفن چیست ؟ در این مطلب علمی ما قصد داریم در مورد مضرات قرص ژلوفن توضیحاتی را بیان کنیم  داروهای شیمیایی با وجود فوایدی  که دارند و قادرند درد وعلائم بیماری ها را تسکین دهند عوارضی جانبی نیز به دنبال دارند وبرخی از این عوارض می تواند جان مصرف کنندگان رابه خطر بیندازد.

 قرص ژلوفن چه عوارض دارد 

 
عوارض مصرف ژلوفن :  اسهال و حالت تهوع واستفراغ و سو هاضمه شامل نفخ ودرد شکمی و هر گونه درد  در ناحیه  معده یا روده جزو عوارض شایع این مسکن ها ضد التهاب به شمار مرود  از دیگر اثرات ناخواسته وعوارض جانبی این دارو می توان به سر درد و خود آلودگی و کاهش فشار خون تپش قلب و خارش و خونریزی گوارشی وبی اشتهایی اشاره کرد دارو بهتر است با معده خالی  استفاده شود ولی چون عوارض گوارشی دارد بعد غذا استفاده می شود دارو باید بایک لیوان پر از آب استفاده شود وبعد از استفاده اگر فرد  تا چند دقیقه دارز نکشید بهتر است  یکی دیگر از عئارض آن تاثیر این دارو بر کلیه است چرا که دفع دارو از طریق کلیه صورت می گیرد  ومصرف بیش از حد آن بر کلیه اثر می گذارد.

دارو معمولا در افرادی که  ناراحتی معده دارند ممکن است خونریزی های معده را به دنبال داشته باشد به همین دلیل محققان معتقدند استعمال دخانیات در ترکیب با ژلوفن و ایبوپروفن خطر خونریزی معده را بالا میبرد به همین دلیل پزشکان به این افراد توصیه  می کنند کشیدن سیگار را کنار بگذارند .

معمولا واکنش حساسیتی بسیار شدید نسبت به قرص ژلوفن 400 بسیار نادر است  ولی با مشاهده  هر گونه کهیر یا بثورات جلدی خارش یا تورم در نواحی صورت زبان یا گلو سرگیجه شدید ودشواری در تنفس حتما به درمانگاه مراجعه  کنید  چرا که  ادامه این علایم می تواندجان شما را بهخطر بیندازد.

مضرات قرص ژلوفن چیست | قرص ژلوفن چه عوارض دارد | مصرف بیش از حد قرص ژلوفن باعث چه چیزی می شود

افرادی که نباید ژلوفن مصرف کنند:
    
افراد مبتلا به آسم

افراد مبتلا به ناراحتی‌های خونی مثل هموفیلی و افرادی که مشکلات انعقادی دارند

مبتلایان به ناراحتی‌های خیلی شدید کلیه

افرادی که مبتلا به زخم معده باشند و یا کولیت داشته باشند

مبتلایان به فشار خون

فرادی که سابقه سکته دارند

مبتلایان به بیماری‌های قلبی

مصرف بیش از حد قرص ژلوفن باعث چه چیزی می شود

محققان در مطالعات خود به این نتیجه رسیده اند که زنان به دنبال استفاده طولانی مدت از ایبوپروفین ویا ژلوفن دچار کاهش قدرت باروری می شوند ولی این مشکل ببا اقدامات سریع وآغاز راهکارهای درمانی قابل برگشت است این گروه از زنان می توانند بارداری را تجربه کنند بهتر است مصرف قرص ژلوفن حتما زیر نظر پزشک انجام شود وبه صورت خود سرانه مصرف نشود تا از بروز مشکلات احتمالی برای مصرف کنند پیشگیری شود

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 2
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 212
تعداد کل نظرات : 16
تعداد کل آرا: 119
تعداد کل بازدیدها: 72216

نظرات کاربران

*