مضرات ظروف روی چیست؟ آیا غذا خورد در ظرف آلومینیومی خوب است؟

مضرات ظروف روی چیست؟ آیا غذا خورد در ظرف آلومینیومی خوب است؟

در گذشته بیشتر مردم در ظرف هایی روی غذا می خورند ولی اکنون به به وجود آمدن ظرف های دیگر استفاده از ظروف روی تا حدی کاهش یافته است، با این حال به طور کامل از بین نرفته است، در میان برخی از مردم عقیده بر این است که این ظرف ها خوب می باشند و برای سلامتی انسان خطری ندارند، در حالی که تحقیقات نشان می دهد، ظروف روی خطرناک هستند و باید از غذا خوردن و یا غذا پختن در این ظروف خودداری کرد.

انسان برای غذا پختن و غذاخوردن از انواع اقسام ظرف های استفاده می کند، در گذشته ظرف های مسی و آلومینیومی بیشتر استفاده را داشتن و اکنون ظرف های تفلون، گرانیتی و ... در صدر ظروفی هستند که مردم از آنها استفاده می کنند. اما همه این ظروف می توان برای سلامتی انسان خطراتی داشه باشد و به ارگانیسم بدن زیان برساند، چنانچه اکثریت مردم بعد از اینکه لایه روی ظروف تفلون از بین می رود دیگر از آن استفاده نمی کنند، با این حال در برخی دیگر از ظروف مانند ظروف آلومینیومی تشخیص اینکه زیان اور می باشند یا نه کار اسانی نیست و خیلی از مردم شاید فکر کنند که این ظروف بی خطر می باشند، در حالی که تحقیقات نشان می دهد ظروف آلومینیومی هم خطرناک هستند و استفاده از انها توصیه نمی شود.

تحقیقات اخیر دانشمندان نشان می دهد که، ظروفی که از روی ساخته شده اند بسیار مضر می باشند، به عقیده متخصصان، این ظرف ها برای انسان، به ویژه کودکان بسیار مضر و خطرناک می باشد.

بر طبق نتایج تحقیقات؛ ظروف روی موجب کاهش سطح ای کیو (IQ) و نیز سبب ایجاد اختلال در سیستم قلبی – عروقی می شود.

تحقیقات قبلی نیز نشان می دهد که، ظروف روی با بیماری آلزایمر در ارتباط می باشد. بر اساس گزارش خبرگزاری زی نیوز (Zee News) دانشمندان آمریکایی با بررسی ترکیبات ظروف آلومینیومی که در 10 کشور مختلف ساخته شده بودند، به این نتیجه رسیدند، غذاهایی که در این ظروف پخته می شوند، علاوه بر آلومینیوم سایر مواد سمی هم وارد غذا می شود، و سپس وارد ارگانیسم بدن انسان می گردند. با جمع شدن در ارگانیسم بدن، این سموم موجب ایجاد اختلال های مختلف در انسان می گردد.

دانشمندان توصیه می کنند که مردم از ظروف آلومینیومی استفاده نکنند و به جایش از ظروف اکولوژیکی مانند ظرف هایی که از فولاد و یا شیشه تهیه شده اند، استفاده نمایند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
مضرات ظروف روی چیست؟ آیا غذا خورد در ظرف آلومینیومی خوب است؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)