مضرات خوردن آب سرد و آب گازدار افطار | عوارض خوردن آب یخ در افطار

مضرات خوردن آب سرد و آب گازدار افطار | عوارض خوردن آب یخ در افطار
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/14

در روزهای گرم روزه گرفتن سبب تشنگی زیاد انسان می شود، به همین دلیل انسان منتظر است تا افطار شود و کلی آب بنوشید، تشنگی همراه با همراه موجب لذت بخش تر شدن نوشیدن آب یخ و سرد در افطار می شود، در حالی که طبق تحقیقات علمی نوشیدن آب سرد و همچنین آب گازدار در موقع افطار اصلاً توصیه نمی شود.

روزه بودن در روزهای گرم این روزها، برای همه ما بیشتر از غذا خوردن، آب خوردن لازم می باشد و همه بیشتر آب می خواهند و به فکر خوردن آب بسیار زیاد در افطار می باشند. کافی است به درد دل افراد روزه دار گوش کنیم، بیشتر از تشنگی شکایت دارند تا گرسنگی و بیشتر افراد روزه دارد در طول روز تشنه می شوند تا گرسنه، به همین دلیل در زمان افطار انواع آب ها را در سفر خود می گذارند. در ماه رمضان چون ماه سلامتی می باشد، لذا لازم است، در این ماه بدن آسیب نبیند. مثلاً افطار کردن هر شب با آب سرد و یا خوردن زیاد آب سرد در زمان افطار سبب ایجاد التهاب تمامی مجراهایی می شود، که آب سرد از آن عبور کرده است.

التهاب هایی مانند لارنژیت (Laryngitis)، که به آن التهاب حنجره گفته می شود، التهاب فارنژیت (Pharyngitis)، یا التهاب گلو، به عنوان یک علامت در بسیاری از بیماری‌های عفونی و التهابی دستگاه تنفس فوقانی دیده می‌شود و نیز التهاب آنژین صدری (Angina pectoris) که به آن «چِست پین» (chest pain) هم گفته می‌شود به وضعیتی گویند که بیمار دچار درد قفسه سینه شده باشد که منشأ درد مشکل در شریان‌های کرونر باشد، از جمله التهاب های احتمالی ایجاد شده در اثر نوشیدن آب سرد است. همچنین احتمال آسیب دیدن معده با خوردن آب سرد وجود دارد و می تواند این آسیب تا سال ها ادامه داشته باشد. چرا که آب سرد منبع التهاب می باشد.

مضرات خوردن آب سرد و آب گازدار افطار | عوارض خوردن آب یخ در افطار

نوشیدن آب گاز دار در زمان افطار هم توصیه نمی شود. چرا که از نوشیدن آب سرد خیلی بیشتر مضر می باشد. آب گاز دار دیواره معده را به صورت شدید تخریب می کند. همچنین آب گاز دار در زمان تسویه توسط کلیه های به فیلترهای کلیه آسیب می زند، که حتی می تواند منجر به از بین رفتن کلیه ها شود. آب گاز دار به علت داشتن اسید بدن انسان را اسیدی می کند. فراموش نکنید که با اسیدی شدن بدن، شرایط و محیط مناسب برای رشد سلول های سرطانی به وجود می آورد.

اگر در زمان افطار مجبور به نوشیدن آب سرد می باشد، به این طریق عمل کنید، آب را در دهان نگه دارید و آن را کمی گرم کرده و سپس آرام آرام آن را بنوشید. سعی کنید آب را به آرامی و به صورت نشته و آرام آرام بنوشید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 69
تعداد کل آرا: 3051
تعداد کل بازدیدها: 297495

نظرات کاربران

*