مضرات خوابیدن با موی خیس چیست؟

مضرات خوابیدن با موی خیس چیست؟

برخی از زنان و مردان به علت اینکه روزها، مشغله کاری زیادی دارند، وقت دوش گرفتن و حمام کردن ندارند، از این رو، شب ها، و معمولا قبل از خواب دوش می گیرند و چون وقت زیادی ندارند، بلافاصله می خوابند، در حالی مه تحقیقات نشان داده است که خوابیدن با موی خیس مضر می باشد و سبب ایجاد برخی از بیماری ها می گردد.

در برخی از اشخاص، معمولا این گونه می باشد که بعد از حمام کردن تمایل به خواب دارند، و یا خوابشان می آید، لذا به همین دلیل در برخی از مواد اشخاص بدون اینکه موهای خود را خشک کنند، با موی خیس و مرطوب به رخت خواب می روند، در حالی که طبق تحقیقات و پروهش های انجام شده، خوابیدن با موی خیس می توان مضرات زیادی داشته باشد و برای سلامتی انسان به ویژه پوست سر زیان داشته باشد. اگر شما هم جزوه افرادی هستید که معمولا با موی مروطب می خوابید، پس به گوش باشید و با خواندن این مطلب سعی کنید، همیشه قبل از خواب موهای خود را خشک نماید. این جمله را مد نظر داشته باشید که واقعا خوابیدن با موی خیس که بعد از حمام آن را خشک نکرده اید، بسیار زیان اور می باشد.

برخی از زیان ها و مضرات خوابیدن با موی خیس عبارتند از:

1- در درجه اول، خوابیدن با موی خیس، می تواند موجب ایجاد کپک مو و رشد و افزایش آنها گردد. مشکل این جا می باشد که، میکروب هایی قارچی که میکروسکوپیک می باشند به طور معمولا در روی پوست سر وجود دارند. موها در حالت طبیعی مانع از ایجاد قارچ در سر می شود. اما در محیط نرم دار، قارچ ها به سرعت تکثیر می شوند، و این هم سبب ازدیاد به سرعت کپک می گردد.

2- در اثر تاثیرات آب، موهای ضعیف و شکننده می باشد. زود می شکنند، و به راحتی می ریزند، به همین دلیل خوابیدن با موی خیس سبب بی جان شدن موها می گردد. و ریزش مو را هم به وجود می آورد. متخصصان برای کم کردن تاثیرات آب بر روی مو، توصیه می کنند که بعد از شستن مو، تا حد مقدور موهای خود را خشک کنید.

3- خوابیدن با موی مرطوب موجب می شود که صبح به گردن درد و سر درد مبتلا شوید.

4- کسانی که با موهای مرطوب می خوابند، به خاطر داشته باشند، که بالشت آنها آب اضافی را در خود جذب می نماید. در بالشت میکروب ها و باکتری های زیادی زندگی می کند، در صورتی که این میکروب ها، در مقدار کم باشند برای سلامتی انسان مضر نیستند، اما در محیط مرطوب آنها به سرعت تکثیر می شوند، و این باکتری ها سبب ایجاد آلرژی، و حتی به آسم هم منجر می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1117
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
مضرات خوابیدن با موی خیس چیست؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)