مضرات تاتو کردن یا خالکوبی کردن: آیا می دانید تاتو کردن برای سلامتی انسان مضر می باشد؟

مضرات تاتو کردن یا خالکوبی کردن: آیا می دانید تاتو کردن برای سلامتی انسان مضر می باشد؟

تاتو کردن می تواند برای بسیاری از مردم، به ویژه جوانان جالب و مورد توجه باشد، اما باید دانست که تاتو کردن دارای عوارض زیادی است که باید به آن توجه نمود، و حتی کسانی که تاتو می کنند و سپس ان را پاک می کنند، از عوارض آن دور نیستند.

بسیار از جوان ها دوست دارند با تاتو کردن مورد توجه قرار گیرند، غافل از اینکه تاتو کردن می تواند برای سلامتی آنها مضر باشد و اثرات زیان باری را به همراه داشته باشد. تاتو کردن قرار دادن موارد رنگی در زیر پوست می باشد که موجب تغییر رنگ در پوست می گردد. می تواند دلیل آن عقیده مذهبی یا داشتن زیبایی و ... باشد.

نقش های مختلفی بر روی ابر، دستان، و مناطق مختلف بدن تاتو می کنند. اگر چه برخی خیلی آن را دوست دارند و اما وقتی بهتر فکر می کنند پیشمان می شوند.

در میان جوانان هر چقدر گرایش به تاتو بیشتر است به همان اندازه گرایش به پاک کردن آن نیز بیشتر می باشد. بسیاری از مردم چند صباحی بعد از تاتو کردن، از عمل خود پیشمان می شوند و به دنبال پاک کردن ان می روند. در حالی که پاک کردن تاتو از روی بدن به اندازه خود تاتو کردن زمان نیاز دارد. حتی در برخی موارد برای پاک کردن بعضی از تاتوها به اندازه یک ماه زمان لازم است.

عمل پاک کردن تاتو با لیزرهای مخصوص انجام می شود. اشعه لیزر را بر روی محل تاتو می تابانند و در زمان مشخصی همه اثار تاتو از روی بدن پاک می شود. در هر مرحله قدرت اشعه لیزر افزایش داده می شود. بعد از لیزر کردن محل تاتو در بدن، نیاز است که مراقبت های لازم انجام شود.

بر اساس گفته های پزشکان، قمیت پاک کردن تاتو مختلف می باشد. هر چقدر تاتو بزرگ تر باشد هزینه پاک کردن ان نیز افزایش می یابد.

اما زیان های تاتو را نمی توان انکار کرد. اگر به صورت سطحی پاک شود، زیان های آن بیشتر می باشد. آلودگی خون، اختلات پوستی و یا ایجاد بیماری پوستی، تورم، خارش و سوزش، از مهمترین زیان ها و عوارض تاتو کردن می باشد.

و سخن اخر اینکه، نتیجه نهایی تاتو کردن با پیشمانی زندگی کردن است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 780
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1523
تعداد کل بازدیدها: 60692


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)