مضرات برخی از رژیم های غذایی لاغری | فوائد غذاهای ممنوعه در رژیم لاغری

مضرات برخی از رژیم های غذایی لاغری | فوائد غذاهای ممنوعه در رژیم لاغری

لاغری از موضوعات و مباحثی است، که امروزه در باره آن بسیار صحبت می شود، و در اطراف ما افرادی هستند که دچار اضافه وزن و چاقی می باشند و به دنبال رژیم غذایی مناسب برای کم کردن وزن می گردد و یا افرادی که دارای رژیم غذایی می باشند. خود را از خوردن برخی از غذاها محروم می کنند. در حالی که این غذاها می تواند برای سلامتی انسان لازم باشد.

خیلی از مردم دوست دارند با گرفتن رژیم لاغری و پرهیز از مصرف انواع مختلف غذاها و یا کاهش آن ها خود را لاغر کنند در حالی که برخی از این غذاها بسیار مفید می باشد و برای سلامتی انسان لازم است. به ویژه غذاهایی که به دلیل چربی سازی در بدن از رژیم غذایی حذف می شوند، می توانند برای هضم غذا و سلامتی انسان مفید باشند. حذف برخی از مواد غذایی از برنامه غذایی روزانه، یکی از عادت‌های غذایی بسیار شایعی كه بین افراد و به‌خصوص در افرادی كه تحت رژیم لاغری هستند، رواج فراوان دارد. این افراد بر این باورند كه خوراکی ها و غذاها چاق‌كننده هستند و باید به طور كامل از الگوی غذایی روزانه حذف شوند.

از جمله این غذاها و یا مواد خوراکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- سیب زمینی

در بسیاری از رژیم های لاغری، افراد از مصرف سیب زمینی به علت داشت خاصیت چاق کنندگی امتناع می کنند. در حالی که در ترکیبات سیب زمینی به مقدار فراوان کلیسم، ویتامین C و D وجود دارد. وجود این ویتامین های موجب عملکرد نرمان سیستم گوارشی انسان می شود. و مصرف آن به انسان برای مدت طولانی حس سیری می دهد و از این رو، می تواند حتی برای لاغری مفید باشد.

علاوه بر این سیب زمینی برای بهبود و تقویت سیستم دفاعی بدن نیز بسیار مفید است.

2- کاکائو:

کاکائو سرشار از کلیسم و پتاسیم غنی شده می باشد. مصرف کاکائو موجب تقویت استخوان ها می شود. برای آرام کردن سیستم عصبی بدن بسیار مفید می باشد. و موجب بازیابی دوباره انرژی از دست رفته بدن می شود.

3- کچاپ گوچه فرنگی:

به دلیل داشتن لیکوپن (Lycopene ) در ترکیباتش برای پیشگیری از سرطان بسیار مفید است. برای کسانی که دارای ناراحتی قلبی می باشند، تاثیرات مفیدی دارد. در ترکیبات کچاپ گوجه فرنگی ویتامین A مقدار زیاد وجود دارد که برای سلامتی انسان لازم و ضروری است.

لاغری اگر چه برای بسیاری از مردم مهم و ضروری می باشد، و خیلی ها تلاش می کنند با انواع رژیم های غذایی خود را لاغر کنند، باید توجه داشته باشیم در در رژیم غذایی لاغری هم از همه غذاها تا حد امکان استفاده کنیم. چرا که حذف برخی از غذاها می تواند برای سلامتی انسان مضر باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 786
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1539
تعداد کل بازدیدها: 61832


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)