مضرات استفاده از نوت بوک یا لپ تاپ در کلاس درس

مضرات استفاده از نوت بوک یا لپ تاپ در کلاس درس

امروزه با پیشرفت فناوری های اطلاعاتی و ارتباطاتی، ابزارها و لوازم الکترونیکی بسیاری مانند نوت بوک و یا لپ تاپ درست شده اند که هر روز بر کیفیت و کارآیی ان ها افزوده می شوند، این ابزارها اگر چه کارهای انسان را راحت کرده اند و در بسیاری از کارها به بشر کمک می کنند، اخیرا تحقیقاتی که در مورد استفاده دانشجویان از نوت بوک انجام شده، نشان داده است که استفاده از نوت بوک می تواند سبب حواس پرتی دانشجویان شود.

متخصصان و کارشناسان اعلام کرده اند که نوت بوک سبب بی دقتی و حواس پرتی دانشجویان می شود. دانشمندان دانشگاه پرینسون (Princeton University) و کالیفرنیا (California) اعلام کرده اند که دانشجویانی که از نوت بوک استفاده می کنند، بیشتر دچار حواس پرتی و بی دقت هستند و مطالب را زودتر فراموش می کنند. بر اساس نتایجی که دانشمندان این دانشگاه ها اعلام کرده اند، استفاده از قلم و دفتر معمولی برای یادگیری و افزایش دقت در دانشجویان مفیدتر می باشد.

دانشمندان در این تحقیق دانشجویان یکی از این دانشگاهها را به دو گروه تقسیم کرده اند، به یکی از گروه ها در زمان درس و تدریس نوت بوک و به گروه دیگر دفتر و دیگر لوازم دانشجویی داده شده است. تحقیقات نشان داده است که، دانشجویانی که سر کلاس درس با قلم و دفتر و یا دیگر لوازم تحصیل رفتن در مقایسه با دانشجویانی که از نوت بوک سر کلاس درس استفاده کرده اند، یادگیری بهتری داشته و مطلب را بهتر درک نموده اند.

دانشمندان دلیل این کار را توانایی دانشجویان در ثبت به سرعت متن درسی و مطالب سر کلاسی دانسته اند. یعنی دانشجویانی که از نوت بوک استفاده می کنند به راحتی متن درس های استاد را در حافظه کامپیوتر خود ذخیره می کنند در حالی که دانشجویانی که از قلم و دفتر استفاده می کنند، ناچار چندبار سخنان و متن درسی را تکرار نمایند تا بتوانند آن را یادداشت کنند.

از این رو، این دانشجویان، دقت بیشتری برای مطالب و درس های خود در مقایسه با دانشجویان نوت بوک دار دارند. و بهتر مطالب را یاد می گیرند. و دقت انها بیشتر می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1117
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
مضرات استفاده از نوت بوک یا لپ تاپ در کلاس درس
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)