مصرف قرص های ضد بارداری خوب یا بد؟ چگونه می توان از قرص های ضد بارداری استفاده کرد؟

مصرف قرص های ضد بارداری خوب یا بد؟ چگونه می توان از قرص های ضد بارداری استفاده کرد؟

امروزه بسیاری از زوج ها، برای پیشگیری و جلوگیری از بارداری به مصرف قرص های ضدبارداری روی می آورند، این قرص ها انواع بسیار زیادی دارد، و هر قرصی ممکن است با بدن فردی سازگار باشد و با بدن فرد دیگر سازگار نباشد. از این رو، قبل از مصرف هر گونه قرص شد بارداری حتما به دکتر مراجعه کنید، و پس از تجویز دکتر از این قرص ها مصرف نماید.

در تمام دنیا یکی از وسیله هایی که به میزان زیاد برای پیش گیری از بارداری استفاده می شود قرص ها می باشند. در دنیای معاصر، قرص های ضد بارداری بسیار کارآمد هستند، و تاثیرات جانبی آنها و عوارض آنها هم بسیار کم می باشد. استفاده از این قرص 99 درصد احتمال حاملگی را از بین می برد.

استفاده درست از این قرص بر بدن زنان تاثیرات مثبت دارد، که به تنظیم هورمون ها می پردازد، در برخی از زنان ریسک ابتلا به بیماری های جنسی را کاهش می دهد، به افزایش گردش خون، و تنظمی قاعده گی کمک می کند. وضعیت پوست را بهتر می کند، و ...

از این رو، قرص های ضد بارداری در برخی از موراد برای درمان مشکلات جنسی در دخترها هم به کار می رود. و همچنین این گونه قرص ها برای درمان ناباروری هم به صورت گسترده استفاده می شود. در ترکیبات این قرص های مکمل های هورمونی زیادی موجود می باشد. در نتیجه مصرف این قرص ها در بدن خانم ها، تغییراتی ایجاد می کند که مانع از بارداری می گردد.

علاوه بر این، این قرص ها مایع موجود در کانال سرویس واژن را غلیط می کند و این مایع اجازه ورود اسپرم به رحم را نمی دهد.

قرص های ضد بارداری بیش از 50 نوع در بازار وجود دارد. از این رو، امکان دارد یک قرص برای خانمی مناسب باشد ولی برای خانم دیگر نامناسب باشد. و حتی مضر هم باشد. از این رو، استفاده از این قرص ها بعد از مشورت با دوستان، و یا مطالعه در اینترنت و ... کار درستی نمی باشد. قرص های ضد بارداری برای زنان تنها باید از جانب پزشک تجویز شود. قبل از معاینه توسط دکتر و تجویز وی به استفاده از قرص ها نپردازید. و تاثیرات مثبت و منفی قرص ها را بررسی می کنید.

مانند همه داروها و قرص های دیگر، این قرص ها هم دارای اثرات جانبی و عوارض خاص خود می باشند، مشکلات عروقی، بیماری های جدی قلبی، کلیوی و ریه می تواند به وجود آورد در زنانی که سیگار می کشند، مصرف قرص های خوراکی ضد بارداری ممنوع می باشد. قرص های ضد بارداری به صورت دوره ای مصرف می شود و نمی توان پروسه مصرف را رها کرد. این طریقه برای پیش گیری از حاملگی مناسب می باشد.

عوارض جانبی دیگر قرص های ضد بارداری عبارتند زا سردرد، ریزش مو، اضافه وزن و ... اگر با این علائم روبرو شدید بهتر است به دکتر مراجعه کنید.

زنانی که قرص های ضد بارداری مصرف می کنند لازم است سالی دوبار معاینه توسط متخصص زنان را انجام دهند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
مصرف قرص های ضد بارداری خوب یا بد؟ چگونه می توان از قرص های ضد بارداری استفاده کرد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)