مشکلات زیبایی خجالت آور | چگونه مشکلات خجالت آور را بر طرف کنیم

مشکلات زیبایی خجالت آور | چگونه مشکلات خجالت آور را بر طرف کنیم

برخی از مشکلات و اختلالاتی مانند بوی بد دهان، بوی پا، زگیل و غیره با اینکه اختلال و بیماری های بسیار جدی نمی باشند، ولی موجب خجالت انسان می گردد و سبب ناراحتی و اذیت می شود. از این رو، توجه به زمینه های ایجاد این بیماری و روش های درمان آنها مهم می باشد.

برخی مشکلات و اختلالاتی وجود دارد که بر زیبایی و ظاهر خوب انسان تاثیر منفی می گذارد. در برخی مواقع انسان از اینکه این مشکلات را با دوستان و یا پزشک در میان بگذارد نیز، خجالت می کشد. در حالی که این ناراحتی و خجالت بیهوده می باشد. چرا که همه این مشکلات را می توان به روش طبیعی درمان کرد و برطرف نمود، برخی از این مشکلات و اختلالات خجالت آور عبارتند از:

1- بوی بد پا:

عرق کردن پا برای همه مردم پیش می آید. این واکنس طبیعی ارگانیسم بدن می باشد. اگر در شما این واکنش بسیار شدید می باشد، می توان گفت که شما به هیپرهیدروز (Hyperhidrosis) یعنی عرق کردن شدید مبتلا هستید. و یا اینکه اختلال می تواند به علت نامناسب بودن کفش هم به وجود آید. در چنین شرایطی چکار می توان کرد؟.

تلاش کنید به کفش هایی که می پوشید، دقت و توجه لازم را داشته باشید. آنها را هر روز بشورید و یا فرچه بکشید. این می توان برای از بین بردن و پاک کردن سلول های مرده از کفش مفید باشد. چرا که باکتری ها تنها از این سلول ها تغذیه می کنند. از طرف دیگر بهتر است کفش (جنس کفش) از مواد طبیعی درست شده باشد. اگر هر چیز مربوط به کفش صحیح می باشد. ولی باز بوی بد پا وجود دارد، در این شرایط می تواند به دلیل بیماری قارچی پا و یا پاشنه صاف بودن کفش هم باشد. انسان وقتی کفش پاشنه صاف می پوشید به پا فشار زیادی وارد می شود و سبب عرق کردن زیاد پا می گردد.

2- عرق کردن کف دست ها:

از اینکه دست نامزد خود را بگیرید می ترسید. چرا که کف دست های شما زیاد عرق می کند. اگر عرق کردن کف دست در ارتباط با اضافه وزن باشد، می توانید از توصیه های متخصص داخلی استفاده کنید. گاهی اختلال در فعالیت غده تیروئید هم این مشکل را به وجود می آورد. با این حال در بسیاری از موارد برای از بین بردن این مشکل تنها کاهش استرس کفایت می کند.

3- بوی بد دهان:

بوی بد دهان را در خیلی موارد خود انسان متوجه نمی شود. برای مشخص کردن بوی بد دهان یک روش ساده وجود دارد. برای این منظور، یک قاشق چای خوری را بر روی ته زبان فشار دهید و سپس آن را بو کنید. تنها این بو را اطرافیان احساس می کنند. در بسیاری از موارد هالیتوزیس ( halitosis) اسم علمی بوی دهان، در نتیجه خشکی داخل دهان به وجود می آید. لذا خوب است در چنین مواردی کمی آب بخورید. همچنین روزی دو بار زبان خود را بشورید. با این حال، گاهی علت این ناراحتی می توان بیماری دیابت قندی، گاستریت و یا بیماری حلق و بینی هم باشد. در چنین شرایطی لازم است به علائم آن توجه داشته باشید.

4- موهای زیر پوستی بزرگ:

این می تواند به این دلیل باشد که پوست ضخیم است و موهای ظریف نمی توانند به آن نفوذ کنند و یا اینکه بعد از اپیلاسیون موها به صورت افقی رشد کرده اند. برای جلوگیری از این امر قبل از اپیلاسیون، لایه برداری را فراموش نکنید و همچنین از کرم های مخصوص استفاده کنید.

5- زگیل:

این بیماری که به بیماری کودکان معروف است، در بزرگسالان هم مشاهده می شود. تماس با ویروس پاپیلوم انسانی (Human Papillomavirus) موجب ابتلا به بیماری زگیل می شود. افرادی که سیستمی دفاعی بدنشان ضعیف می باشد بیشتر در معرض ابتلا به این ویروس می باشند. در این موقع لازم است توجه داشته باشیم که، ویروس زگیل در مناطق از پوست که آسیب دیده و زخم دارد، وارد بدن می شود. به همین دلیل در برخورد با افراد مبتلا به این بیماری باید دقت داشته باشید. از پوشیدن کفش های تنگ و ناراحت نیز پرهیز کنید، اگر پا عرق می کند آن را بر طرف کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
مشکلات زیبایی خجالت آور | چگونه مشکلات خجالت آور را بر طرف کنیم
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)