مشکلات ازدواج دیر هنگام | مشکلاتی که فرزندان با والدین پیر به آن مواجه هستند

مشکلات ازدواج دیر هنگام | مشکلاتی که فرزندان با والدین پیر به آن مواجه هستند

بسیاری از مردان در سنین بالا ازدواج می کنند و یا بعد از ازدواج بچه دار نمی شوند، و بچه دار شدن را به تاخیر می اندازند، غافل از اینکه بچه دار شدن در سنین بالا می تواند مشکلات زیادی را برای فرزند به همراه داشته باشد.

بسیاری از مردم و روانشناسان بر این عقیده هستند که بهتر است انسان بعد از ازدواج هر چه زودتر بچه دار شود تا اختلاف سنی پدر و مادر با کودک خود کمتر باشد، اکنون محققان آلمانی تحقیقی انجام داده اند که نشان می دهد، پدرانی که در سنین بالا بچه دار شدند و اختلاف سنی آنها با فرزند خود زیاد است، فرزندشان در مقایسه با پدرانی که در سنین جوانی پدر شدن و اختلاف سنی کمی با فرزندانش دارند، بیشتر در معرض انواع بیماری ها و خطرات می باشند.

محققان آلمانی، بعد از تحقیق بر روی سلامتی یک میلیون 400 هزار نفر که در سوئد، کانادا و آلمان زندگی می کنند. به این نتیجه رسیدند که فرزندان پداران پیر زودتر با مشکل ناباروری روبرو می شوند.

بر اساس یافته های این دانشمندان، دلیل اینکه این فرزندان بیشتر با مشکل ناباروی مواجه می شوند این است که، در اسپرم مردان سن بالا در مقایسه با مردان جوان، تعداد جهش ژن های اسپرماتوژنز به نسبت زیاد است. ژن جهش‌یافته در حالت طبیعی از توالی کامل DNA در اسپرم محافظت می‌کند.

همچنین بر اساس نتایج این تحقیق فرزندان مردان سن بالا بیشتر در معرض انواع خطرها قرار دارند، چنانچه در تحقیقاتی که پیش از این انجام شده بود، ثبات شده که این فرزندان در معرض ریسک بالای ابتلا به بیماری اسکیزوفرنیا قرار دارند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 248
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
G
قنبری ( 2017-10-15 12:25:28 )
قابل توجه برخی از جوانان