مزیت ها و وجوه تمایز اپراتورهای مجازی شبکه تلفن همراه

مزیت ها و وجوه تمایز اپراتورهای مجازی شبکه تلفن همراه

همانطور که در مقاله اپراتورهای مجازی تلفن همراه چگونه عمل می کنند با اپراتورهای اصلی تلفن همراه چه تفاوت ها دارند؟ ذکر شد وجه تمایز و تفاوت اپراتورهای مجازی تلفن همراه با اپراتورهای اصلی در نحوه فروش و عملیات این اپراتورهاست که می تواند مزیت ها و برتری هایی را برای آنها نسبت به اپراتورهای اصلی به همراه آورد؛ ضمن اینکه برای مشتریان و مصرف کنندگان خدمات این اپراتورهای مجازی موبایل نسبت به اپراتورهای اصلی مزیت ها و فوایدی وجود دارد. در این نوشته نمونه هایی از مزیت ها و برتری های اپراتورهای مجازی تلفن همراه نسبت به اپراتور اصلی تلفن همراه آورده می شود.

برای مثال همانطور که ذکر شد چون اپراتورهای مجازی تلفن همراه می توانند تعرفه های کمتری در خدمات ارائه دهند(که البته به دلیل کاهش هزینه های عملیاتی است) و یا بسته های متنوع تری ارائه دهند، برای شما به عنوان یک مصرف کننده این تعرفه ها و بسته ها می تواند جذاب باشد و شما می توانید با بررسی و جستجو از بین چند اپراتور مجازی تلفن همراه، آن اپراتوری که بسته ها یا خدمات جذاب تر و مطابق با نیازهای شما را دارد انتخاب کنید.

نکته جالب و مزیت دیگر اپراتورهای مجازی تلفن همراه در ایران این است که از آنجاییکه طبق قوانین ایران هر فرد و شخص حقیقی می تواند 10 سیمکارت از یک اپراتور داشته باشد و با توجه به اینکه اپراتورهای مجازی شبکه تلفن همراه به نوعی یک اپراتور تلفن همراه مجزا محسوب می شوند، مجزا بودن ماهیت اپراتورهای مجازی تلفن همراه این مزیت را دارد که هر فرد می تواند 10 سیمکارت نیز از یک اپراتور مجازی موبایل نیز داشته باشد – یعنی 10 سیمکارت علاوه بر 10 سیمکارت از اپراتور اصلی.

امکان ایجاد یک شبکه توزیع و فروش مجزا به این اپراتورها این امکان را می دهد که در نقاطی که اپراتور اصلی ممکن است نتواند خدمات مطلوب داشته باشد و به اصطلاح دسترسی ندارد، این اپراتورها در این ناحیه ها خدمات رسانی را انجام دهند و شما نیز به عنوان مصرف کننده از مزایای این در دسترس بودن خدمات بهره مند شوید. برای مثال فرض کنید که شما در روستا یا حومه شهر هستید و دسترسی به خدمات یک اپراتور اصلی ندارید؛ در این حالت اپراتور مجازی موبایل می تواند با دایر کردن یک مرکز فروش و خدمات رسانی این منطقه را پوشش دهد.

امکان انتخاب و داشتن شماره اختصاصی، انتخابی و دلخواه فرد را نیز می توان از دیگر مزایای ایجاد یک اپراتور مجازی تلفن همراه برای کاربران شبکه تلفن همراه دانست.

بطور کل اپراتورهای مجازی شبکه تلفن همراه به سبب انعطاف پذیری در عملیات های خدمت رسانی، فروش و شبکه دسترسی مزایایی را برای کاربران سرویس های تلفن همراه/موبایل به ارمغان می آورند و در این میان هم خود و هم اپراتور اصلی از این گستردگی و تنوع سرویس دهی بهره می برند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه بوده و به حوزه فاوا و کارآفرینی علاقه دارند.

تعداد کل مقالات: 231
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 804
تعداد کل بازدیدها: 58837


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)