مزایای نگهداری کاکتوس در خانه

مزایای نگهداری کاکتوس در خانه
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/05

همه می دانیم که گیاهان حتی گیاهان آپارتمانی مزایای بسیاری برای سلامتی انسان دارد اما کمتر کسی پیدا می شود که تمایل به نگهداری گیاهی داشته باشد که نیاز به مراقبت های ویژه و با غبانی دشوار داشته باشد. کاکتوس ها از دسته گیاهان کم آزاری هستند که نگهداری آن ها در منزل بسیار مفید در عین حال بسیار راحت و کم درد سر است.

کاکتوس ها در انواع مختلف و شکل های بسیار جذاب و زیبا وجود دارند که هر کس می تواند به راحتی از آن ها مراقبت کرده و از این گیاهان کم درد سر به راحتی نگهداری کند. از خواص این گیاه چند نمونه را برایتان آورده ایم تا شما هم تعداد کاکتوس های منزلتان را افزایش داده و در صورتی که کاکتوس در منزل ندارید تعدادی از این گیاه تهیه کنید.

تنفس بهتر

انسان در روند تنفس، اکسیژن را دریافت و دی اکسید کربن را به محیط باز می گرداند. هر چه میزان اکسیژن موجود در هوا بیشتر باشد سلامتی انسان بهتر تضمین می شود. گیاهان درست برعکس انسان عمل می کنند. به صورتی که در طی روز اکسیژن دریافت کرده و شب دی اکسید کربن آزاد می کنند عمل فتوسنتز نحوه زندگی گیاهان است مگر گیاهان خاصی که این عمل را در طول شب نیز ادامه می دهد. کاکتوس ها از این دسته گیاهان هستند که تمام وقت اکسیژن هوا را دریافت کرده و بعد از پاکسازی مجدد به محیط باز می گردانند. در حقیقت این گیاه سموم موجود در محیط را در خود نگه داشته و اکسیژن خالص به محیط بر می گرداند. نگهداری کاکتوس در منزل به شما کمک می کند تا محیط خانه هوایی پاکسازی شده و تسفیه شده داشته باشد.

تاثیر روانی

مزایای نگهداری کاکتوس در خانه

مطالعات نشان داده اند که نگهداری گیاه در منزل به خصوص در اتاق نشیمن می تواند از لحاظ روانی کمک بسیاری به دریافت آرامش داشته باشد. بهبود خلق و خوی به کمک گیاهان به خصوص گیاهان همیشه سبز مانند کاکتوس تا 15 درصد افزایش پیدا می کند. از آن جایی که کاکتوس ها معمولا همیشه رنگی سبز دارند احساس آرامش را به ذهن القا می کند. نگهداری آن ها در منزل به خصو ص در اتاقی که بیشتر رفت و آمد دارید و درمحل کار می تواند بسیار مفید باشد.

کاکتوس های شفا بخش

کاکتوس ها علاوه بر این که گیاهانی زیبا و چشم نواز هستند، دارای خواصی درمانی نیز می باشند. خواص درمانی این گیاهان بسیار زیاد است که از جمله آن ها می توانیم به خاصیت ضد عفونی کننده آن ها و درمان سوزش زخم ها اشاره کرد. کاکتوس هایی از جمله آلوئه ورا موجب کاهش آفتاب سوختگی و کاهش کبودی ها می شود. از دیگر خواص آن ها به درمان بیماری های روده، تب و . . . می توان اشاره داشت.

نگهداری بسیار راحت

از آن جایی که معمولا گیاهان به خصوص گیاهان آپارتمانی با شرایط بسیار سخت و ویژه های نگهداری می شوند معمولا افراد تلاش می کنند گیاهانی تهیه کنند که در آپارتمان های کم نور و سربسته به راحتی دوام بیاورند و از بین نروند. کاکتوس ها گیاهانی هستند که این شرایط را به خوبی دارا می باشند. این گیاهان معمولا در گلدان های کوچک رشد کرده و نیاز به آب زیادی ندارند. تنوع کاکتوس ها بسیار زیاد است و در انواع گلدان های عمودی، شیشه ای، باغچه ای و . . . قابل کاشت و نگهداری هستند.

 

 

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 22

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 36
تعداد کل نظرات : 5
تعداد کل آرا: 948
تعداد کل بازدیدها: 6894

نظرات کاربران

*
S
شهریار ( 2018-08-05 01:41:37 )
بسیار ممنون . مطلب جالبی بود . من عاشق کاکتوسها هستم و حدود بیست گلدون تو خونم دارم اما تا حالا از محاسنی که گفتید خبر نداشتم