مرورگری که اخبار جعلی را تشخیص می دهد!

 مرورگری که اخبار جعلی را تشخیص می دهد!

امروزه حجم زیادی از اطلاعات از طریق اخبار فیک و تقلبی به مردم خورانده می شود و به دلیل فوران اطلاعات تشخیص اخبار صحیح از تقلبی کاری بسیار دشوار و سخت است. این روزها خبر جعلی به یک مشکل بزرگ مبدل شده است و بسیاری از شرکت ها آن را می دانند.

شرکت هایی مانند فیس بوک در حال کار بر روی راه های کمک به کاربران برای شناسایی اخبار جعلی هستند و اخیرا در یک همایش که در دانشگاه ییل برگزار شد، گروهی از دانش آموزان کالج توانستند یک افزونه مرورگر ایجاد کنند که اخبار جعلی را که در اینترنت مشاهده می کنید، شناسایی کند.

پلاگین که تحت عنوان "ذهن باز" خوانده می شود توسط مایکل لوپز براو، استفان اوندنبرگ، الکس کوئی و جف آن، که همه آنها از دانشگاه های مختلف و همچنین از رشته های مختلف مطالعاتی، پدید آمده است، توسعه داده شد. آنچه که افزونه انجام می دهد این است که هنگامی که یک وبسایت را شناسایی کرده و حاوی اخبار جعلی است، به کاربران هشدار می دهد، این هشدار بسیار شبیه زمانی است که Google به کاربران هشدار می دهد که هنگام ورود به یک وب سایت دارای نرم افزارهای مخرب باشند.

این پلاگ به تجزیه و تحلیل و شناسایی بازیکنان عمده و تحریف های سیاسی کمک می کند و سپس قادر به ارائه مطالب مختلف در مورد یک موضوع است که دیدگاه های مختلفی دارند. با توجه به موضوعی که بدان اشاره نمودیم: "بگذار بگویم یک مقاله است که در مورد موضوع اختصاصی Trump است. پس از آن سعی خواهیم کرد چیزی بیشتر از محوریت این موضوع به شما بدهیم. بعد از این می توانیم به بیرون رفته و مقاله دیگری و جایگزینی را برای شما پیدا کنیم. "

اما در عین حال گروه همچنین سعی در جلوگیری از دیدگاههای شدید دارد و به شما نقطه نظرات خیلی مخالف را نشان نمی  دهد برای مثال در صورتی که اگر شما مقاله ای در مورد حزب جمهوری خواه را می خوانید، سعی نمی کند که مقاله های بسیار مخالف ان و هم جهت با دموکرات هار ا  ارائه دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات وبسایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 283
تعداد کل نظرات : 13
تعداد کل آرا: 253
تعداد کل بازدیدها: 92861
مرورگری که اخبار جعلی را تشخیص می دهد!
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)