مرهم زینک چیست؟ فوائد مرهم زینک کدامند؟

مرهم زینک چیست؟ فوائد مرهم زینک کدامند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/15

بسیاری از مردم از تهیه و آماده سازی مرهم زینک خبر ندارند، در حالی که این مرهم بسیار مفید است و می توان برای سلامتی پوست در برزگ سالان و نیز کودکان و نوزادان استفاده شود، برای تهیه این مرهم نیازی به مواد زیادی ندارد و تنها با ترکیب وازلین و اکسیدان زینک می توانید این مرهم را آماده کنید.

متاسفانه، هنوزم که هنوز است از مرهم زینک کمتر استفاده می شود. این وسیله قدیمی و تست شده برای بسیاری از مشکلات پوستی می باشد و جزء بهترین مواد درمانی می باشد. برای تهیه و آماده سازی آن نیازی به انواع مواد و ترکیبات ندارید و به صورت راحت و خانگی می توانید این مرهم را درست کرده و استفاده کنید. از این رو، ترکیبات مرهم زینک بسیار ساده می باشد.

ترکیبات مرهم زینک عبارتند از:

1- وازلین 90 گرم؛

2- اکسیدان زینک 10 گرم؛

مرهم زینک پوست را از ضد عفونی می کنند، از پوست محافظت می کند. این ویژگی و خواص مرهم زینک در زمانی که پوست دچار انواع مشکلات پوستی می باشد نیز بسیار مفید است. از مرهم زینک در زمانی که در روی پوست اگزما به وجود می آید هم می توان استفاده کرد. از این مرهم روزی 2 الی 3 بار باید بر روی اگزما کشیده شود. بعد از یکی دو روز التهاب کاهش می یابد.

مرهم زینک در اوایل توسط متخصصان اطفال به صورت گسترده استفاده می شده است. این مرهم در نوزادها زمانی که دچار سوختی پوست و یا سرخ شدن و تاول پوست می گردند تاثیر زیادی دارد. قبل از اینکه از این مرهم استفاده کنید باید پوست نوزاد را شستشو دهید و سپس خوب خشک کنید. و لازم است به مقدار کمی از این مرهم بر روی مناطقی از پوست که اسیب دیده کشیده شود. این کار را روزی سه بار می توان انجام دارد.

در کودکان بزرگ تر هم از مرهم زینک برای درمان باقی مانده ها سلولی، زخم های سطح کوچک، سوختگی های کوچک استفاده می شود. این مرهم تاثیر بسیاری دارد و اما توجه داشته باشید که مرهم وارد چشم نشود.

با درست کردن این مرهم هم می توانید نوزادان خود را از سوختگی و دیگر مشکلات پوستی نجات دهید و همچنین بر روی پوست صورت خود استفاده کرده و به پاک سازی پوست صورت خود بپردازید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 303010

نظرات کاربران

*