مربای هلو چطور درست میشه؟ | طرز تهیه مربای مربای هلو

مربای هلو چطور درست میشه؟ | طرز تهیه مربای مربای هلو
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/04/12

مربا ها خوراکی های خوشمزه ای هستند که در هر فصلی به راحتی بدست می آیند و قابل خوردن با بیسکوییت و نان هستند و در ضمن طرفداران بسیار زیادی هم دارند. در این مقاله به طرز درست کردن مربای هلو میپردازیم که هرکسی به درستی نمیتواند از این کار به خوبی بر بیاید.

آیا شما طرز تهیه مربایی خوشمزه و خوش طعم را بلدید؟ این مقاله میتواند به شما در طرز تهیه مربای علو کمک بسزایی کند.

مربای هلو چطور درست میشه؟ | طرز تهیه مربای مربای هلو | مربای هلو چگونه درست میشود؟

 
مهم ترین نکته ای که در درست کردن مربای هلو باید رعایت کنیم این است که ظرف هایی که قرار است درون آنها مربا درست کنیم هم سالم باشند و هم بسیار بسیار تمیز. برای اینکار شما ابتدا ظرف ها را کاملا شسته و آنها را خشک کنید. سپس آنها را در یک قابلمه گرم کنید و بعد از گرم کردن آنها ، آنها را درون یک قابلمه با دمای معمولی بزارید. این روش در مربا درست کردن هر نوع میوه ای به کار میرود. از یک قابلمه هم برای گرم کردن درهای شیشه ها استفاده نمایید. فقط این را در نظر داشته باشید که دما را زیاد بالا نبرید چون ممکن است به بخش های پلاستیکی در های شیشه ها آسیب برساند.

 

مربای هلو چطور درست میشه؟


خب حالا میرویم سراغ هلوها. اول آنها را با آب سرد شسته و کرک های آن ها را میبریم. سپس آنها را درون یک قابلمه به مدت 2 دقیقه گرم میکنیم. این کار باعث میشود که پوست کردن هلوها راحت تر صورت گیرد. هلوها را از درون قابلمه بر میداریم و پوست آنها را جدا میکنیم. سپس آنها را ابتدا 2 تکه و بعد هر تکه را تبدیل به 2 تکه دیگر میکنیم و آنها را درون یه کاسه میریزیم و به آنها آبلیمو اضافه میکنیم(اضافه کردن آبلیمو باعث میشود رنگ هلوها حفظ شود)  و با یک قاشق کوچک سعی میکنیم که هلوها را هم بزنیم تا همه تکه ها به آبلیمو آغشته شوند. بعد از این کار تکه ها را درون مخلوط کن میریزیم و آنها را مخلوط میکنیم.

 

مربای هلو چطور درست میشه؟


بعد از انجام دادن این کارها قابلمه ای را گرم میکنیم و  وقتی گرم شد به آن آب اضافه میکنیم. سپس شکر را به آب اضافه میکنیم و هم میزنیم. این هم زدن را تا وقتی ادامه میدهیم که شکر کاملا در آب حل شود و دیگر اثری از شکر در آب دیده نشود. هلوهای مخلوط شده را درون قابلمه بریزید و همینطور به هم زدنتان ادامه دهید. این هم زدن باید تا قبل از غلیظ شدن هلوها ادامه یابد.

 

مربای هلو چطور درست میشه؟


حالا باید مربا را درون شیشه ها بریزیم. برای راحت تر انجام دادن این کار از یک قیف استفاده کنید. شیشه ها را از درون قابلمه در میاوریم. بهتر است بعد از در آوردن شیشه ها از درون قابلمه آب جوش آنها را روی یک حوله گذاشته و آنها را خشک کنیم تا در اثر تغییر کردن درجه حرارات، آسیبی به آنها نرسد. شیشه ها را با مربا ها پر میکنیم و از یک سیخ چوبی یا چاقوی آغشته شده به کره سعی میکنیم که هوا ها و حباب های درون مربا را خالی کنیم. بعد از این کار با دقت بالای شیشه ها را با دستمال مرطوب پاک میکنیم زیرا  مرباهای باقی مانده باعث میشود که عایق بندی کامل شیشه کامل نشود. در آخر در های شیشه ها را با دقت میبندیم و سعی میکنیم که کاملا چفت شده باشند.

 

مربای هلو چطور درست میشه؟


بعد از انجام این کارها مربای شما آماده ست.  امیدوارم از این آموزش بهره کافی را برده باشید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 54
تعداد کل نظرات : 0
تعداد کل آرا: 77
تعداد کل بازدیدها: 38986

نظرات کاربران

*