مراقبت از پوست صورت در زمستان | روش های مراقبت از پوست صورت در هوای سرد

مراقبت از پوست صورت در زمستان | روش های مراقبت از پوست صورت در هوای سرد

مراقبت از پوست بسیار مهم است و پوست نقش بسیار مهمی در حفظ ظاهر و زیبایی انسان دارد، از این رو، بسیاری از بانوان به مراقبت از پوست صورت خود بسیار اهمیت می دهند، ولی مراقبت از پوست در هر فصلی دارای خصوصیات و ویژگی های منحصر به فرد خود است، که در قصل زمستان هم باید به آن توجه کرد.

در فصل زمستان با اینکه اشعه نور آفتاب بسیار ضعیف می باشد، ولی باز مراقبت و نگهداری از پوست مهم است، در حالی که برخی از مردم فکر می کنند چون در این فصل آفتاب اثر گذار نیست و یا هوا ابری است نیازی به رسیدگی و مراقبت از پوست ندارند، در حالی که مراقبت از پوست صورت در فصل زمستان و به ویژه در هوای سرد بسیار مهم است و حتی بیشتر از تابستان باید در زمستان به پوست خود رسیدگی کرد، چرا که تاثیرات منفی هوای سرد بر روی پوست بسیار زیاد است و عوارض منفی زیادی دارد.

هوای سرد بر روی پوست صورت تاثیر منفی می گذارد. در این موقع پوست صورت خشک می شود، پوسته می دهد و ترک بر می دارد. برای جلوگیری از این اختلالات لازم است، در هوای سرد به نحوه درست و صحیح از پوست صورت مراقبت نماید.

1- در هوای گرم، انسان زود به زود از کرم های مرطوب کننده استفاده کند، اما در هوای سرد، نقش اصلی را کرم های تغذیه کننده پوست ایفاء می کنند، لذا در هوای سرد و فصل زمستان بیشتر از کرم های تغذیه کننده و مرطوب کننده استفاده کنید. در زمان های گذشته مردم برای مراقبت پوست صورت در هوای سرد به ویژه زنان از چربی گوش قاز استفاده می کردند.

2- بهتر است از کرم های تغذیه کننده پوست، یک ساعت قبل از خروج از خانه استفاده کنید. در بیشتر موارد بلافاصله بعد از استفاده از کرم های تغذیه کننده، پوست صورت خیلی خشک می شود، اما بعد از 20 دقیقه کرم تغذیه کننده را با دستمال تمیز کنید تا تاثیر آن بهتر باشد.

3- در فصل زمستان از کرم های پودری استفاده نکنید. کرم های پودری شکل پوست را بیشتر خشک می کنند.

4- در فصل زمستان پوست لب ها هم اذیت می شود. در این فصل پوست لب ها، خشک و ترک بر می دارد. به همین دلیل قبل از خارج شدن از خانه بر روی لب های خود پمادهای چرب کننده، بمالید.

5- در فصل زمستان از لایه برداری و اسکراب ها خیلی کمتر استفاده کنید. اگر پوستتان چرب می باشد، در طول هفته یکبار و اگر پوست خشک می باشد، در هر دو هفته یکبار از اسکراب پوست استفاده کنید. در فصل زمستان لازم است تا حد امکان از پوست مراقبت کرد.

6- در فصل زمستان بر روی پوست هم هوای سرد و هم سیستم های گرمایشی تاثیر منفی می گذارد. سیستم های تهویه مطبوع و یا بخاری ها سبب خشک شدن هوای خانه می شود و این هم در درجه اول بر روی پوست تاثیر منفی می گذارد. در این شرایط خیلی بیشتر آب میل کنید و سعی کنید هوای خانه را مرطوب نگه دارید.

7- اگر پوستتان خیلی خشک می شود، پوست صورت خود را با آب معمولی نشورید. از شوینده های ویژه آرایشی و بهداشتی استفاده کنید.

8- در طول هفته دو بار از ماسک های تغذیه کننده پوست استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
مراقبت از پوست صورت در زمستان | روش های مراقبت از پوست صورت در هوای سرد
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)