مدت بارداری چقدر است | علائم احتمالی بارداری کدامند

مدت بارداری چقدر است | علائم احتمالی بارداری کدامند

زمانی که زوجین تصمیم به بچه دار شدن می گیرند، به دنبال بررسی علائم اولیه بارداری می باشد، اصولا بارداری علائم زیادی دارد، که برای شناخت و تشخیص آن کافی است به این علائم توجه داشته باشیم.

 

به طور متوسط بارداری زنان بر اساس تقویم 9 ماه می باشد، به عبارت دیگر 40 هفته و یا 280 روز می باشد. شروع بارداری از اولین روزهای اتمام آخرین پریودی (قاعدگی) حساب می شود. اما به علت اینکه زمان دقیق تخمگذاری مشخص نیست، زمان شروع بارداری را نمی توان، دقیق بیان کرد.

علاوه بر این زمان شروع حاملگی را می تواند از روی اولین حرکت جنین هم محاسبه نمود. این گونه که، در بارداری اول معمولا جنین در 20 هفتگی و در بارداری ها بعدی از 18 هفتگی شروع به حرکت می کند.

روند بارداری با عمل لقاح تخمک با اسپرم مرد شروع می شود، تخمک بارور شده شروع به حرکت در لوله رحم می کند و در طول 7 الی 8 روز به داخل رحم وارد می گردد.

- علائم نشان دهنده بارداری احتمالی:

1-  افزایش سایز و اندازه پستان ها، افزایش حساسیت و درد های خفیف در پستان ها؛

2- برحسته تر شدن رگ های موجود بر روی پستان ها؛

3- ضعف عمومی بدن و داشتن سرگیجه و بی حالی به صورت کلی؛

4- افزایش ترشحات واژن؛

5-  تغییر اشتهاء و داشتن تمایل به مصرف غذاهای خاص؛

6- حالت تهوع و استفراغ در اول صبح؛

7- تغییر در حساسیت نسبت به بو (واکنش نشان دادن به عطرهای مختلف و غیره)؛

8- عصبانیت، بی خوابی و بی ثباتی در حال عمومی فرد؛

9- زود به زود ادرار کردن؛

10- توقف پریودی: البته این علامت برای برای آن دسته از خانم ها می باشد که قاعدگی مرتب هستند. توقف عادت ماهانه می تواند نشانه خوبی باشد . اما اگر قاعدگی منظمی ندارید با مشاهده نشانه های دیگر همچون تکر ادرار، حالت تهوع، سفت و دردناک شدن سینه ها و ... می توانید احتمال دهید که باردار هستیددر این شرایط سریعاً به پزشک مراجعه کرده و با انجام آزمایش های مختلف از صحت آن اطمینان حاصل کنید.

البته لازم است گفته شود که این علائم احتمالی بارداری می تواند در ارتباط با یائسگی هم به وجود آید و نیز می تواند با استرس و دیگر بیماری ها هم مرتبط باشد.

بارداری، از سوی ماما و پزشک متخصص زنان با تعیین حرکت جنین و تپش قلب آن تایید می گردد. با این حال، این علائم خیلی دیرتر از سوی پزشک و معاینات پزشکی مشخص می گردد. ولی با انجام آزمایش خون، در که مراکز تخصصی انجام می شود، بعد از یک الی دو هفتگی بارداری، می تواند نشان دهنده بارداری باشد. علاوه بر این روش ها برای تشخیص بارداری می توانید از تست های خانگی هم استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که هیچ کدام از تست های خانگی تا یک هفته پس از عقب افتادن پریودی، دقیق و قابل اعتماد نیستند. بنابراین، اگر پیش از این تاریخ تست کردید و جواب منفی بود، حتما چند روز بعد نیز این تست را تکرار کنید. این را در نظر داشته باشید، جنین پیش از آنکه شما متوجه شوید باردار هستید رشد می کند و هنگامی که شک دارید، باید حتما مراقب سلامتی خود باشید

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
مدت بارداری چقدر است | علائم احتمالی بارداری کدامند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)