مدارک لازم برای تبدیل سند دفترچه ای یا منگوله دار به سند تک برگی

مدارک لازم برای تبدیل سند دفترچه ای یا منگوله دار به سند تک برگی

با ظهور و فناوری های جدید و الکترونیکی و اینترنتی شدن بسیاری از خدمات دولتی که در راستای تحقق دولت الکترونیک است، یکی از مواردی که الکترونیکی شده، سند املاک است. این سندهای جدید که بصورت یک برگه تکی صادر می شود به سند تک برگی معروف هستند که در مقابل سند منگوله دار یا دفترچه ای قدیمی که در واقع منگوله های سربی به عنوان مهر و موم داشتند، قرار می گیرد و هرکسی که سند ملک(خانه، زمین، مغازه) از نوع منگوله دار یا دفترچه ای است باید نسبت به تعویض سند های تک برگی جدید اقدام کنند که در غیر اینصورت امکان نقل و انتقال(فروش) ملک خود را ندارد. زیراکه سیستم های ادارات ثبت بصورت رایانه ای مشخصات سندها را ثبت کرده و با انتقال سند جدید، مشخصات مالک(خریدار) بصورت الکترونیکی ثبت و پرینت می شود و در واقع سند تک برگی جدید صادر می شود، لذا لازم است که سندهای تک برگی قدیمی نیز بصورت الکترونیکی در پایگاه داده های اداره ثبت اسناد و املاک ثبت شوند.

در زیر مدارک لازم برای دریافت سند تک برگی چه در حالت تبدیل سند منگوله دار/دفترچه ای به سند تک برگی و چه در حالت تبدیل سند تک برگی(مالک/فروشنده) به سند تک برگی جدید متعلق به خریدار آورده می شوند.

خلاصه معامله (که همان قولنامه یا بنچاق(قولنامه رسمی) است و توسط دفترخانه ارسال و در سیستم دفتر املاک اداره ثبت پس از تایید چاپ و امضاء میگردد)

درخواست خریدار ( کسی که ملک بصورت رسمی به ایشان منتقل گردیده است. اگر شما مالک فعلی هستید و سند منگوله دار دارید، خود خریدار محسوب می شوید و باید خود یا اگر شریک دارید کلیه شرکاء در ملک فرم درخواست را پر کنند.)

اصل سند مالکیت قبلی(دفترچه ای یا تک برگی متعلق به مالک قبلی)

پرداخت هزینه صدور سندمالکیت جدید؛ این هزینه حدود 50.000 تومان است که با هزینه های مربوط به پست و ارسال سند تک برگی به درب منزل به رقمی حدود 80.000 تومان برای هر برگ سند تک برگی می رسد. ضمنا اگر سند دارای چندین مالک(شراکتی) باشد برای هر کدام یک سند تک برگی جداگانه صادر می شود و برای هر کدام باید هزینه صدور سند مالکیت/تک برگی جداگانه پرداخت گردد.

کدملی و آدرس مالک(کسی که تقاضای سند تک برگی دارد. یعنی در صورتیکه شما خریدار جدید هستید باید مشخصات خود را وارد کنید)

نشانی ملک و کدپستی ملک

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 2.5
sigmaمجموع آرا: 11

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 173
تعداد کل آرا: 2575
تعداد کل بازدیدها: 626804


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
H
Hell0 ( 2018-01-07 23:25:37 )
چی شد