مخلوط زنجبیل، سیر و لیمو | فوائد ویژه و شگفت انگیز مخلوط زنجبیل، سیر و لیمو

مخلوط زنجبیل، سیر و لیمو | فوائد ویژه و شگفت انگیز مخلوط زنجبیل، سیر و لیمو

استفاده از طب سنتی در دمان بسیاری از بیمارها و همچنین به عنوان پیشگیری و غیره در بین مردم بسیار رواج دارد. در طب سنتی زنجبیل و لیمو و سیر به صورت های مختلف استفاده می شود، ولی یکی از مفیدترین و می توان گفت شگفت انگیزترین مخلوط ها، مخلط زنجبیل با سیر و لیمو می باشد، که دارای فوائد بسیاری است.

وسایل طبیعی برای معالجه و درمان بهترین و بی ضررترین محصولات می باشند. به همین دلیل امروزه هم انسان ها به میزان زیاد از مواد و محصولات طبیعی برای درمان استفاده می کنند. امروزه مردم از وسایل و محصولات طبیعی به تنهایی و یا به همراه سایر دیگر محصولات استفاده می نمایند و از آنها مخلوط های مختلفی را تهیه می کنند. یکی از این مخلوط ها که بسیار مهم و دارویی می باشد، مخلوط زنجبیل، سیر و لیمو می باشد.

1- مخلوط زنجبیل، سیر و لیمو:

این مخلوط مال کشور آلمان می باشد. مخلوط از سه ماده قوی درست می شود، که عبارتند از زنجبیل، سیر و لیمو. هر کدام از این گیاهان به تنهایی دارای فوائد بسیاری می باشند. اما وقتی آنها را با هم ترکیب می کنیم، دارای خواص شگفت انگیزی می شوند.

- سیر با خواص آنتی باکتریال و ضد عفونی کنندگی خود شهرت دارد. در ترکیبات سیر مواد مختلفی مانند زینگ، فسفر، پتاسیم، کلیسم و غیره وجود دارد، که تاثیرات مثبتی در ارگانیسم بدن انسان به وجود می آورد. علاوه بر این سیر، سرشار از ویتامین های C، B6 می باشد.

- زنجبیل به عنوان منبع طبیعی آنتی اکسیدان شناخته می شود. همچنین این ماده برای افرادی که دارای ناراحتی سیستم گوارشی می باشند، بسیار مفید است. زنجبیل یکی از گیاهانی است که بسیاری از ویژگی ها و خصوصیات مورد نیاز زندگی انسان را دارد. در ترکیبات آن موادی وجود دارد که برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ بسیار موثر است.

- در نهایت لیمو انبار ویتامین C محسوب می شود. لیمو دارای خواص قلیایی است که سطح اسیدیته را در بدن تنظیم می کند. علاوه بر این، مرکبات به صورت کلی تاثیرات مثبتی در بدن انسان دارند. واکنش های دفاعی را افزایش می دهند و متابولیسم بدن را تقویت می کنند.

- مخلوط لیمو، زنجبیل و سیر برای مقابله با کم خونی و فشار خون بسیار مفید است و تاثیر زیادی دارد. برای درست کردن این مخلوط به مواد زیر نیاز دارید:

1- چهار عدد لیمو؛

2- چهار عدد حبه سیر؛

3- به مقدار دو قاشق غذاخوری زنجبیل صاف شده؛

4- دو لیوان آب؛

طریقه آماده کردن مخلوط:

1- لیمو و زنجبیل را با احتیاط بشورید.

2- لیمو را با پوست خرد کنید.

3- سپس سیر و زنجبیل را تمیز کنید.

4- لیمو، زنجبیل و سیر را قارچ قارچ کرده و با هم در مخلوط کن بریزید.

5- مخلوط تهیه شده را در یک ظرف بریزید و به آن آب اضافه کنید و بگذار تا خوب بجوشد.

6- سپس مخلوط بدست آمده را در یک ظرف ریخته و آن را در یخچال نگهداری کنید.

از این مخلوط دو ساعت قبل از خوردن صبحانه به میزان یک لیوان میل کنید. دوره درمان را سه هفته ادامه دهید. برای طعم دار کردن به مخلوط می توانید عسل اضافه کنید. بعد از سه هفته مصرف از این مخلوط، یک هفته فاصله دهید و سپس دوباره درمان را از نو شروع کنید. این مخلوط به تنظیم و نرمال کردن فشار خون، تثبیت آن و تقویت سیستم دفاعی بدن کمک زیادی می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1055
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
مخلوط زنجبیل، سیر و لیمو | فوائد ویژه و شگفت انگیز مخلوط زنجبیل، سیر و لیمو
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)