مخلوط زرد چوبه با عسل | فوائد مخلوط زردچوبه با عسل| درمان سرماخوردگی و آنفولانزا

مخلوط زرد چوبه با عسل | فوائد مخلوط زردچوبه با عسل| درمان سرماخوردگی و آنفولانزا

زردچوبه یکی از ادویه های درمانی و مفید می باشد، که دارای فوائد بسیار زیادی است، در فصل زمستان بسیاری از مردم دچار سرماخوردگی و بیماری انفولانزا می شوند، که یکی از ساده ترین روش های درمان آن استفاده از مخلوط زردچوبه و عسل است.

ویروس هایی که موجب ابتلا انسان به آنفولانزا می شود، همه ما را تهدید می کنند. در محیط های اجتماعی، در مترو، اتوبوس، اداره و دیگر مکان این ویروس می تواند به انسان منتقل شود و موجب بیماری گردد.

متخصصان گفته اند که، در سال های اخیر بر روی زرد چوبه بیش از 10 هزار تحقیق و پژوهش انجام شده است. بر اساس نتایج مقالات و تحقیقات علمی، ادویه زرد چوبه یکی از مهمترین و موثرترین گیاهان دارویی می باشد.

زردچوبه سرشار از آنتی اکسیدان ها می باشد و یک ضد التهابی طبیعی است. در عین حال، زردچوبه یک وسیله آرام بخش مفید می باشد. تحقیقات هم آن را تایید می کند. افرادی که به صورت مداوم از زردچوبه استفاده می کنند، به سرماخوردگی، سرفه، آنفولانزا و بیماری های سیستم تنفسی کمتر مبتلا می شوند. به ویژه مخلوط زردچوبه و عسل، ارگانیسم بدن را از ویروس محافظت می کند و دارای ویژگی آنتی باکتریال می باشد.

زردچوبه در آشپزی شرق آسیا، عنصر کهنه و جدایی‌ناپذیری است. اما در آمریکا و بسیاری از کشورهای اروپایی، نو و هیجان‌انگیز است و هر روز از ویژگی‌های ضدسرطانی و ضدویروسی و درمانگرش را کشف می کنند. به همین دلیل زردچوبه را «ادویه شفابخش» می نامند. و از درمان گلو درد و شکم‌درد تا حل مشکلات پوستی و فعالیت ضدباکتری و ضدویروسی‌ از آن استفاده می کنند. اما هندی‌ها ده‌ها سال پیش، نوشیدنی شیر گرم و زردچوبه، را به عنوان علاج شب‌های سرد و آسیب‌های سرماخوردگی استفاده می کردند.

علاوه بر این، متخصصان توصیه می کنند که، باید نوشیدن چای را در طول روز کاهش داد و به جای آن نزدیک به دو لیتر آب در طول روز نوشیده شود. بر اساس گفته های متخصصان آب سبب فعالیت نرمال اندام ها و ارگانیسم داخلی بدن می شود. در سایه فعالیت نرمال اندام ها و ارگانیسم داخلی بدن انسان، سیستم ایمنی بدن قوی تر می شود و متابولیسم بدن انسان متعادل می گردد. چای سیاه را می توان با دمنوش گل رز، مریم گلی، چای سبز، رازیانه عوض کرد.

روغن امگا – 3 هم برای تقویت سیستم ایمنی بدن ضروری می باشد. بهترین منبع دارای امگا – 3 ماهی می باشد. روغن امگا 3 سبب کاهش التهاب و تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
مخلوط زرد چوبه با عسل | فوائد مخلوط زردچوبه با عسل| درمان سرماخوردگی و آنفولانزا
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)