محلول لوگول چیست؟ استفاده از محلول لوگول در کودکان مبتلا به گلو درد

محلول لوگول چیست؟ استفاده از محلول لوگول در کودکان مبتلا به گلو درد
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/02/15

گلو درد یکی از بیماری ها و مشکلاتی است که بسیاری از والدین در فرزندان خود این مشکل را مشاهده می کنند و با آن مواجه می شوند، برخی از پدر و مادر ها برای رفع التهاب گلو از مواد ضدعفونی کننده خانگی استفاده می کنند، که یکی از این مواد، محلول لوگول می باشد.

در فصل زمستان کودکان معمولا بیشتر سرما می خورند و یکی از مسائل مرتبط با سرماخوردگی درد گلو و التهاب در گلو می باشد، از این رو، درمان التهاب گلو در کودکان باید در اسرع وقت انجام شود. چرا که خوردن و آشامیدن کودک را به خطر می اندازد و قورت دادن غذا را برای کودک سخت می کند. در برخی از کشورها برای درمان گلو درد در کودکان از مواد و محلول های مختلف ضد عفونی کننده استفاده می شود، که یکی از این محلول ها، محلول لوگول است.

محلول لوگول یک ترکیب شیمیایی می باشد که در برخی از مواد والدین برای درمان التهاب گلو در کودکان آن را درست می کنند، برای درست کردن این محلول کافی است به مقدار 6 گرم یدید پتاسیم را در 200 میلی لیتر آب مقطر حل کنید و به مقدار 3 گرم بلورهای ید را به آن اضافه نماید و سپس به کمک آب مقطر حجم آن را به یک لیتر می رسانیم.

در زمان ایجاد التهاب گلو، تند تند از محلول های ضد عفونی کننده خانگی استفاده می شود. این محلول ها می توانند مختلف باشد. در ترکیبات برخی از این محلول های ضد عفونی کننده، ید وجود دارد. یکی از این محلول ها، استفاده از محلول لوگول می باشد. در ترکیبات آن ید وجود دارد و به عنوان یک وسیله ضدعفونی کننده از زمان های گذشته به صورت گسترده استفاده می شود.

لاکن در زمان های اخیر، متخصصان اطفال به مردم توصیه می کنند که، برای درمان التهاب گلو در کودکان، از محلول هایی که در ترکیباتشان دارای ید می باشند، بهتر است استفاده نشود. در این باره، اخیرا یکی از متخصصان اطفال معروف کشور اوکراین به نام Eugene Komarovsky در مورد استفاده از ید به پدر و مادرها توصیه های اکیدی کرده است.

بر اساس گفته های وی، استفاده از محلول لوگول برای درمان التهاب در گلوی کودکان که بر روی غشای مخاطی جذب می شود و کودک بخش زیادی از این مواد را قورت می دهد. این مساله برای تیروتید کودک بسیار مضر می باشد. همانطور که می دانیم، کمبود ید در بدن انسان سبب ایجاد بیماری تیروئید می گردد. لاکن مصرف بیش از اندازه ید هم به همان مقدار خطرناک می باشد و سبب اختلال در عمل کرد غده تیروئید می شود.

این متخصص اطفال گفته است که، در کشورهای پیشرفته دنیا در زمان بیماری گلو و التهاب گلو از محصولات و مواد دارای ید استفاده نمی شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.4
مجموع آرا: 8

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 84
تعداد کل آرا: 3156
تعداد کل بازدیدها: 504643

نظرات کاربران

*
MYN
من یک ناشناس هستم ( 2018-03-08 17:21:52 )
عالللللللی
Y
یوسفی ( 2019-02-26 15:48:31 )
چجوری میشه محلول لوگول را تهیه کرد، داروخانه ها می فروشند.
L
لوگول ( 2019-04-16 15:54:56 )
حتی اسم اش هم نشنیدم