محصولات مفید برای مغز | محصولاتی که مغز را از استرس محافظت می کنند

محصولات مفید برای مغز | محصولاتی که مغز را از استرس محافظت می کنند

زندگی مدرن و تغییرات مداوم و همیشگی موجب ایجاد استرس های گوناگون در زندگی انسان می شود، استرس برای سلامتی انسان مضر است و بر روی عملکرد اعضای گوناگون بدن تاثیر منفی می گذارد، یکی از اندام هایی که استرس بر روی آن تاثیرات منفی دارد، مغز است. برای کاهش تاثیرات منفی استرس بر روی مغز توصیه می شود از محصولات گفته شده در این مقاله استفاده نماید.

در مقاله زیر برای شما مخاطبلین عزیز و گرامی مواذ غذایی را معرفی می کنیم که می توانند به شما کمک کنند تا استرس مغز خود را نیز کاهش دهید. با ما تا انتهای مقاله همراه شوید.

استرس بر روی سلول های مغز تاثیرات بسیار منفی می گذارد و نیز سبب پیر شدن زودتر مغز هم می گردد. استرس در بخشی از مغز که با حافظه کوتاه مدت، حافظه بلند مدت و پردازش های آن ارتباط دارد، تاثیر می گذارد. بر اساس تحقیقات دانشمندان، برخی از محصولات غذایی معمولی، مغز را از تاثیرات مخرب استرس محافظت می کنند، که از جمله این محصولات عبارتند از:

1- دانه درخت کاج:

دانه های درخت کاج، سرشار از اسید چرب اُمگا – 6 می باشد. وجود اُمگا – 6 در این دانه ها سبب کُند شدن روند پیری در مغز می شود. علاوه بر این دانه های درخت کاج، در ترکیبات خود، دارای ویتامین E است، که یک آنتی کسیدان بسیار قوی می باشد. این دانه ها برای محافظت از استرس های مزمن دارای منیزیم می باشند.

2- چغندر:

موادی که در ترکیبات چغندر وجود دارند، برای گردش خون در مغز بسیار مفید می باشد. همچنین در ترکیبات چغندر بتانین (Betanin) وجود دارد. بتانین برای پیشگیری از بیماری آلزایمر بسیار موثر و مفید است. چرا که روند انباشت پروتئین هایی که موجب ایجاد آلزایمر در مغز می شود، را کُند می کند.

3- انار:

انار سرشار از مواد آنتی اکسیدانی می باشد، از این رو، ریسک ابتلا به التهابات مغزی را کاهش می دهد و سبب تقویت حافظه می گردد.

4- زرد چوبه:

زرد چوبه یک آنتی اکسیدان طبیعی محسوب می شود، از این رو، سبب بهتر شدن حال انسان می گردد و هیجانات را کاهش می دهد. ماده اساسی و تاثیرگذار موجود در ترکیبات زرد چوبه کورکومین (Curcumin) است، که سبب فعال شدن و ایجاد سلول های جدید در مغز می شود و همچنین برای تقویت حافظه، تمرکز و تفکر بسیار مفید و موثر است.

5- کشمش:

کشمش سرشار از انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد، که سبب تقویت حافظه می گردد. کشمش سرشار از پتاسیم است و پتاسیم برای جوان نگه داشتن سلول های سیستم عصبی مفید است و موجب باز شدن فکر و تفکر انسان می شود. متخصصان تغذیه معتقدند خوردن چند عدد کشمش در روز به تقویت حافظه کمک کرده و افراد را از ابتلا به بیماری آلزایمر مصون می‌دارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1055
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
محصولات مفید برای مغز | محصولاتی که مغز را از استرس محافظت می کنند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)