محتوا و مواد تشکیل دهنده لاک ناخن(همراه فیلم)

محتوا و مواد تشکیل دهنده لاک ناخن(همراه فیلم)
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/02/18

بسیاری از خانم ها از لاک ناخن استفاده می کنند، بدون اینکه بدانند محتوا و مواد تشکیل دهنده این لاک های خوش رنگ و زیبا ناخن چیست و لاک های ناخنی که خریداری می کنند از چه ساخته شده اند. در اینجا به شما توضیح داده می شود که لاک های ناخن از چه مواد شیمیایی خطرناک و مهلکی تشکیل شده اند که استفاده زیاد از آنها می تواند صدمات خطرناک و جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.

این تحقیقات توسط دانشگاه دوک صورت گرفته است و نشان می دهد که تنها 10 ساعت پس از استفاده از لاک های ناخن و لاک زدن به ناخن های دست یا پا، بدن ما تریفنیل فسفات موجود در لاک را جذب می کند. تریفنیل فسفات از این لحاظ خطرناک است که باعث می شود عملکرد غدد درون ریز بدن مختل شود، سوخت و ساز بدن و عملکرد سیستم باروری یا تولید مثل مختل شود، سبب بروز آلرژی می شود.

اما لاک های ناخن حتی اگر اصل و از مارک معتبر باشند، مواد دیگری که آسیب زننده هستند دارند:

فرمالید که سبب دیرتر منقضی و از بین رفتن لاک ناخن می شود. این ماده مشکلات تنفسی ایجاد می کند، ریسک ابتلا به سرطان ریه را افزایش می دهد، سبب جهش جنین در زنان باردار می شود.

ماده دیگر فتالات دیبوتیل است. این ماده در لاک ناخن مورد استفاده قرار می گیرد تا مانع پوسته پوسته شدن لاک شود. این ماده برای سیستم تولید مثل خطرناک است، عملکرد کبد و کلیه ها را مختل می کند و تعادل هورمونی بدن را به هم می زند.

تولوئن نیز در لاک های ناخن مورد استفاده قرار می گیرد تا قوام و دوام لاک را بهبود بخشیده و بیشتر کند. این ماده روی سیستم عصبی تاثیر منفی می گذارد، سیستم دفاعی بدن را سرکوب می کند و به گردش خون بدن آسیب می رساند.

کافور ماده دیگر تشکیل دهنده لاک ناخن است که سبب انعطاف پذیری لاک در برابر ضربات خارجی می شود. این جزء تشکیل دهنده لاک های ناخن نیز موجب آلرژی های شدید و حتی می تواند سبب بروز تشنج شود.

بنابراین از این پس در خرید و استفاده از لاک های ناخن دقت بیشتری کرده و محتوای تشکیل دهنده این لاک ها را بررسی کنید تا ببنید که از چه مواد سمی و خطرناکی تشکیل شده اند. در کل هم حتی اگر ناچار به استفاده از لاک های ناخن هستید، سعی کنید که زیاد این کار را انجام ندهید و سریع آنها را پاک کرده و از بین ببرید، چون در غیر اینصورت لاک ناخن به بدن شما آسیب می زنند و شما را از بین می برند.

فیلم زیر توضیحات بالا در خصوص مواد تشکیل دهنده و آسیب زننده به بدن موجود در لاک های ناخن را نشان می دهد

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 6
تعداد کل نظرات : 1
تعداد کل آرا: 73
تعداد کل بازدیدها: 9087

نظرات کاربران

*
M
م.ش ( 2017-05-08 14:32:10 )
مطلب جالبی بود. ان شاله که کمتر از این مواد خطرناک استفاده شود.