محبوب ترین سریال های دنیا کدامند؟

محبوب ترین سریال های دنیا کدامند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/07/18

آیا شما هم از طرفداران و فالوورهای سریال ها و مجموعه های تلویزیونی روز دنیا هستید؟ سریال مورد علاقه شما کدام است؟ گیم آو ترونز (game of thrones) یا واکینگ دد (walking dead) و یا برکینگ بد (breaking bad)؟

در ایران چند سالی است که تب سریال خارجی دیدن خیلی بالا گرفته! و بسیاری از افراد به خصوص نسل جوان پیگیر سریال های روز دنیا هستند.

در این مقاله قصد داریم به معرفی محبوب ترین سریال های جهان از نظر سایت IMDB بپردازیم. سایت آی ام دی بی، لیستی از 10  سریال برتر جهان یا همان  پر طرفدارارین سریال های دنیا تهیه کرده به صورت زیر می باشد:

شماره 1

سیزده  دلیل که چرا (13 Reasons Why): یک سریال آمریکایی که بر اساس رمانی از جی اشر (Jay Asher) ساخته شده. این سریال در مورد دختر دانشجویی است که بنا به دلایلی دست به خودکشی میزند و در نوار صوتی که قبل از خود کشی ضبط می کند 13 دلیل خود برای این کار را ذکر می کند.

 محبوب ترین سریال های دنیا کدامند؟

شماره 2

بازی تاج و تخت ( Game of Thrones): این سریال در کشور ما بسیار محبوب است و جندی است که سر زبان ها افتاده. این سریال یک سریال آمریکایی خیالی است که توسط دیوید بنیوف (David Benioff) ساخته شده. این سریال یک سریال تاریخی حماسی است که توسط شبکه HBO پخش می شود.

 محبوب ترین سریال های دنیا کدامند؟

شماره 3

فارگو (Fargo): فارگو یک کمدی تلخ آمریکایی است که الهام گرفته از فیلمی با همین نام ساخته برادران کوئن می باشد. کارگردان این سریال نواح هولی (Noah Hawley.) می باشد. هر فصل از این سریال داستان، شخصیت ها و روایت متفاوتی از فصل گذشته دارد. اما هر فصل قرابتی با فیلم اصلی ساخته کوئن دارد.

 محبوب ترین سریال های دنیا کدامند؟

شماره 4

دکتر هو ( Doctor Who): دکتر هو سریال علمی تخیلی است که توسط شبکه بی بی سی ساخته شده. تولید این سریال از سال 1963 آغاز شده. داستان این فیلم در مورد شخصیتی است به نام دکتر که با ماشین زمان به زمان های مختلف سفر می کند و با چالش های مختلفی دست و پنجه نرم می کند.

 محبوب ترین سریال های دنیا کدامند؟

شماره 5

ریوردیل ( Riverdale ): یک کمدی آمریکایی دیگر. این سریال دارای شخصیت هایی است که از داستان های منتشر شده توسط انتشارات  Archie Comics، اقتباس شده اند. این سریال در رده بندی سریال های گروه سنی جوانان و نوجوانان قرار می گیرد.

 محبوب ترین سریال های دنیا کدامند؟

شماره 6

بازماندگان ( The Leftovers): این سریال توسط دیمون لیندِلوف و تام پِروتا تهیه شده و از شبکه HBO پخش می شود و برگرفته از رمانی با همین نام است

 محبوب ترین سریال های دنیا کدامند؟

شماره 7

مرده متحرک ( The Walking Dead ): این سریال نیز در کشور ما بسیار محبوب است و طرفداران زیادی دارد. واکینگ دد توسط شبکه AMC تهیه و پخش می شود. کارگردان و نویسنده فصل اول این سریال فرانک دارابونت مشهور بود. این سریال در مورد داستان تخیلی است که در آن زامبی ها یا آدم خوارها در دنیا پراکنده شده اند و عده ای از افراد به دنبال زنده ماندن در این شرایط هستند.

 محبوب ترین سریال های دنیا کدامند؟

شماره 8

بی شرم ( Shameless): این سریال یک کمدی درام آمریکایی است که از شبکه شوتایم پخش می شود. این سریال داستان خانواده ای از طبقه کارگر آمریکا می باشد که وضعیت زندگی خوبی ندارند. این سریال از روی مجموعه ای بریتانیایی با همین نام ساخته شده.

 محبوب ترین سریال های دنیا کدامند؟

شماره 9

بهتره با سول تماس بگیری( Better Call Saul): این مجموعه ساخته ی شبکه ای ام سی می باشد که در ارتباط با مجموعه قبلی همین شبکه یعنی بریکینگ بد می باشد. این سریال در مورد یک وکیل تبه کار می باشد که به سول گودمن تغییر نام می دهد. این سریال در آمریکا  4.4 میلیون مخاطب دارد.

 محبوب ترین سریال های دنیا کدامند؟

شماره 10

آناتومی گری ( Grey's Anatomy): یک سریال آمریکایی دیگر که در ژانر درام پزشکی می باشد و توسط شبکه ی ABC پخش می شود. این سریال در مورد چند دانشجوی پزشکی و راوابطشان می باشد. این سریال در سال 2006 برنده جایزه گولدن گلوب شد.

 محبوب ترین سریال های دنیا کدامند؟

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 3.5
مجموع آرا: 11

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 816
تعداد کل آرا: 5375
تعداد کل بازدیدها: 1473959

نظرات کاربران

*