ماسک های ساده و مفید برای صورت کدامند؟

ماسک های ساده و مفید برای صورت کدامند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/15

بسیاری از مردم به ویژه زنان، تلاش می کنند، با استفاده از انواع مواد شیمیایی و یا ماسک های آماده از پوست صورت خود مراقبت نمایند، در حالی که این مواد و ماسک ها هم گران می باشند و هم اینکه می توانند عوارض جانبی در پی داشته باشند، از این رو، در این مطلب تعدادی ماسک ساده و خانگی برای مراقبت از پوست صورت تقدیم شما می شود.

برای داشتن پوستی سالم و نرمال می توان از روش های مختلف استفاده کرد، در کنار انواع روش های مانند جراحی، استفاده از داروها و ماسک های آماده، می توان گفت که برخی از ماسک ها وجود دارند که با مواد بسیار ساده تهیه می شوند و این مواد معمولا در اکثر مواقع در خانه وجود دارد و نیازی نیست برای تهیه آن به فروشگاه ها مراجعه نمود، از جمله ماسک های ساده و طبیعی که می توان به صورت خانگی آن را تهیه کرد عبارتند از:

1- نصف یک موز را له کنید، و با یک قاشق چای خوری شیر مخلوط کنید. بر روی پوست صورت و گردن خود بمالید و به مدت 15 دقیقه نگهدارید و سپس آن را بشورید.

2- به مقدار یک چهارم استکان شیر را با یک چهارم استکان آب رزدآلو مخلوط کنید. و یک تکه پنبه را با این مخلوط خیس کنید و به مدت 15 الی 20 دقیقه بر روی صورت خود بگذارید و سپس بر روی صورتتان دستمال نرم قرار دهید.

3- سیب را از صافی رد کنید، و به مقدار یک قاشق چای خوری خامه و و به مقدار یک قاشق چای خوری نشاسته را با آن مخلوط کنید. مخلوط را بر روی پوست صورت بمالید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید.

4- چند دانه از انگور را برداشته و آنها را از وسط نصف کنید و بر روی پوست صورت خود بمالید. بعد از اینکه 15 الی 20 دقیقه گذشت، صورت خود را با آب بشورید.

5- چندتا آلبالوی رسیده را به خوبی له کنید و بر روی آن یک دوم قاشق چای خوری عسل و یک قاشق چای خوری شیره آلوورا اضافه کنید. و آن را خوب به هم بزنید. سپس بر روی صورت و پوست گردن خود بمالید و به مدت 20 دقیقه نگهدارید.

6- چند برگ کاهو را به صورت ریز خرد کنید و با یک قاشق چای خوری اب لیمو، و با یک قاشق چای خوری روغن زیتون، مخلوط کنید. بر روی پوست تمیز صورت و گردن بمالید، بعد از 15 الی 20 دقیقه آن را بشورید.

7- یک عدد رزده تخم مرغ را با یک قاشق چای خوری خامه و با یک قاشق غذاخوری آب هویج مخلوط کنید. مخلوط بدست امده را بر روی صورت خود بمالید و بیست دقیقه نگهداری دارید و سپس آن را بشورید.

8- سه الی چهار عدد زردآلو را با یک قاشق چای خوری بلغور جوی دو سر داخل هم زن بریزید. و آن را خوب مخلوط کنید. ماسک بدست امده را بر روی پوست صورت خود بکشید و 15 دقیقه بعد را با آب بشورید.

9- میوه گیوی را تمیز کنید و از صافی آن را رد نماید. به آن به اندازه یک قاشق چای خوری عسل، اضافه کنید و خوب به هم بزنید. و به مدت 20 دقیقه نگهدارید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 72
تعداد کل آرا: 3059
تعداد کل بازدیدها: 302974

نظرات کاربران

*